TRIUMFATORZY MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW: JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI!

TRIUMFATORZY MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW: JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI!

liberec2013msj - TRIUMFATORZY MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW: JESTEŚMY BARDZO SZCZĘŚLIWI!

Emocje po Mistrzostwach Świata Juniorów wciąż nie opadły. Piękna sportowa rywalizacja młodych talentów, znakomita forma reprezentantów i reprezentantek Słowenii, wysokie miejsca Polaków na długo pozostaną w naszej pamięci. Dla samych zawodników mistrzostwa te są wyjątkowe, pozwalają im bowiem sprawdzić oraz udowodnić swoje umiejętności.
Słoweniec Jaka Hvala, objawienie tego sezonu, zwyciężył w Libercu z dużą przewagą nad drugim Klemensem Murańką oraz trzecim Stefanem Kraftem, zostając tym samym Mistrzem Świata Juniorów. „Mój cel na te zawody brzmiał – stanąć na początku stawki. Chciałem zobaczyć jak poradzę sobię z tak dużą presją i muszę przyznać, że mi się powiodło.” – skomentował utalentowany zawodnik. „Jestem przeszczęśliwy.” – dopowiedział.


Wicemistrz Świata Juniorów, Klimek Murańka, również był zadowolony ze swojego osiągnięcia. „Oddałem dwa dobre skoki i miałem nadzieje, że zdobędę medal. Teraz chciałbym bardzo podziękować moim trenerom i wszyskim ludziom, którzy mnie wspierali.” – komentował w dzień zawodów.


Stefan Kraft przyznał, że warunki nie były łatwe. Cieszył się, że po obu skokach udało mu się utrzymać trzecie miejsce.


Sara Takanashi obroniła tytuł Mistrzyni Świata Juniorek z Erzurum. Srebro trafiło do włoszki Evelyn Insam, brąz natomiast do Katji Pozun ze Słowenii.

„To wspaniałe uczucie utrzymać zeszłoroczny tytuł mistrzowski. Moje skoki w Libercu były dobre i cieszę się ze złotego medalu.” – komentuje Japonka.
„To był świetny i ciekawy konkurs. Jestem całkowicie zadowolona z moich skoków i osiągnięcia. Mam nadzieję, że utrzymam dobrą passe.”– wyznaje Insam.

Katja Pozun podkreśla, iż brązowy medal znaczy dla niej bardzo dużo. Są to bowiem ostatnie Mistrzostwa Juniorów, w których Słowenka bierze udział.

Amerykanka Sarah Hendrickson, typowana do zajęcia miejsca na podium, zakończyła zawody na 6 miejscu. „Skoki narciarskie to sport, w którym decyduje głowa. Nie powiodło mi sie w pierwszej serii, gdyż byłam zbyt zmotywowana.” – tłumaczy.


Podwójne zwycięstwo drużynowe świętowali Słoweńcy. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety spisywali się rewelacyjnie, skacząc równo i pewnie deklasując rywali.
„Każdy w naszym zespole wykonał swoją prace i teraz jest czas na świętowanie.” – podsumował lider Słoweńców, Jaka Hvala.

„Jestem bardzo dumna z drużyny. Przed zawodami trener powiedział nam, żeby podejść na start ze spokojem i dać z siebie wszystko, a zwróci się nam to pod koniec.” – wytłumaczyła sukces Katja Pozun.

Zarówno niemiecka drużyna mężczyzn, jak i kobiet uplasowała się w tegorocznych mistrzostwach na miejscu trzecim.
Andreas Wellinger skomentował: „Od początku wiedzieliśmy, że będzie to ciężka walka”. Rywalizacja o podium między drużyną Niemiec i Austrii, jak sam przyznaje, była bardzo ekscytująca. „Moment, gdy jest się ostatnim skoczkiem, jest naturalnie bardzo stresujący, ale teraz jestem szczęśliwy.” – dopowiada.
Niemiecka skoczkini Katharina Althaus także nie kryła radości z drużynowego sukcesu.

Źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz