MISTRZOSTWA ŚWIATA NIE DLA MARTINA SCHMITTA

MISTRZOSTWA ŚWIATA NIE DLA MARTINA SCHMITTA

schmitt martin kd - MISTRZOSTWA ŚWIATA NIE DLA MARTINA SCHMITTA

Dzisiejszy konkurs PŚ w Klingenthal miał być dla Martina Schmitta ostanią szansą w dostatniu się do reprezentacji Niemiec na MŚ w Val di Fiemme. Niesety doświadczony niemiecki skoczek popełnił błąd przy wyjściu z progu, co w połączeniu z silnymi podmuchami wiatru skutkowało bardzo słabym skokiem na odległość 105 metrów (49. miejsce). Z kolei DSV (Niemiecka Federacja Narciarska) podała prawdopodobny skład kadry Niemiec na MŚ.

{jcomments on}

Głównym celem na ten sezon dla Schmitta był właśnie wyjazd na MŚ. Niemiecki weteran od początku tej zimy nie pokazywał dobrej formy. Wydawało się, że przełomem będzie Turniej Czterech Skoczni, w którym Schmitt spisywał się dobrze we wszystkich konkursach. W klasyfikacji końcowej turnieju niemiecki skoczek zajął bardzo dobre 10. miejsce. Niestety później przyszedł kolejny kryzys, w którym Martin tkwi cały czas. Mimo, iż głównego celu nie udało się Schmittowi zrealizować, to zawodnik nie rozpacza i rozumie decyzję sztabu.

Moje skoki ostatnio nie były dobre. Brakowało w nich stabilizacji, co szło w parze ze słabymi wynikami. Po prostu nie zostawiałem nimi dobrego wrażenia -powiedział Schmitt.

Po zawodach w Klingenthal DSV podała prawdopodobny skład reprezentacji Niemiec na MŚ w Val di Fiemme. Według Niemieckiej Federacji do Włoch trener Schuster zabierze: Severina Freunda, Richarda Freitaga, Michaela Neumayera, Andreasa Wellingera oraz Andreasa Wanka.

źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz