LOTOS CUP ZAKOPANE: WYNIKI NA ŚREDNIEJ KROKWI JUNIORÓW, MŁODZICZEK I JUNIOREK

LOTOS CUP ZAKOPANE: WYNIKI NA ŚREDNIEJ KROKWI JUNIORÓW, MŁODZICZEK I JUNIOREK

IMG 3058 2 - LOTOS CUP ZAKOPANE: WYNIKI NA ŚREDNIEJ KROKWI JUNIORÓW, MŁODZICZEK I JUNIOREK

Konkursy Lotos Cup trwają w najlepsze. 12 lutego na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi zmierzyli się skoczkowie i skoczkinie. W kategorii Junior C dwa pierwsze miejsca przypadły południowym sąsiadom-Czechom. Na obiekcie do rywalizacji stanęły dwie skoczkinie Juniorki. Liderem Juniorów C został Krzysztof Kabot, a wśród Juniorów E pozycję lidera klasyfikacji objął Szymona Jojko. 

 

W rywalizacji Juniorów C wygrał Czech Frantiszek Holik (66 i 65 m) przed drugim, rodakiem Damianem Lasotą (64 i 65,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kabot z KS Wisła  Ustronianka, który po konkursie został liderem kategorii. 

Wśród Juniorów D zwyciężył Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) przed Pawłem Wąskiem (KS Wisła Ustronianka) i Damianem Skupniem (TS Wisła Zakopane). W poprzednim konkursie zwycięzca doznał upadku i przyznaje, że nadal odczuwa jego skutki.

Spośród Juniorów E wygrał Szymon Jojko (KS Wisła Ustronianka). Drugie miejsce zajął Maciej Zborowski (KS Chochołów),a trzeci był Kacper Stosel z AZS Zakopane. To właśnie Jojko ze względu na zajęcie 10. miejsca przez dotychczasowego lidera klasyfikacji generalnej Patryka Hutyry, został nowym liderem.

IMG 3083 2 - LOTOS CUP ZAKOPANE: WYNIKI NA ŚREDNIEJ KROKWI JUNIORÓW, MŁODZICZEK I JUNIOREKNa obiekcie stanęłu do rywalizacji tylko dwie Juniorki: Joannna Szwab i Magdalena Pałasz. Wygrała Szwab,dla której było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

 

Skakały również Młodziczki. Zamagania wygrała Kamila Karpiel z AZS Zakopane, druga była Joanna Kil (AZS Zakopane), a trzecia – Anną Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice).

 

Więcej informacji oraz pełne wyniki zawodów i aktualną klasyfikację generalną można znaleźć na stronie www.pzn.pl w zakładce „LOTOS Cup”.

 

 

 

 

 

 

Źródło: informacja prasowa PZN

Podziel się:

Dodaj komentarz