PUCHAR ŚWIATA w OBERSTDORFIE (LOTY) – PROGRAM, LISTA STARTOWA

PUCHAR ŚWIATA w OBERSTDORFIE (LOTY) – PROGRAM, LISTA STARTOWA

oberstdorf heini.klopfer.skiflugschanze skisprungschanzen - PUCHAR ŚWIATA w OBERSTDORFIE (LOTY) - PROGRAM, LISTA STARTOWA

W czasie najbliższego weekendu skoczkowie narciarscy w ramach Pucharu Świata będą rywalizować na obiekcie mamucim w niemieckim Oberstdorfie (Heini-Klopfer-Skiflugschanze K-185 / HS 213). Będą to ostatnie dwa konkursy w ramach FIS Team Tour, a jednocześnie ostatnie konkursy przed Mistrzostwami Świata we włoskim Val di Fiemme. Przedstawiamy program zawodów i składy drużyn.   

Program PŚ w Oberstdorfie:

  • piątek (15.02.2013 r.):
    • 16.00 – oficjalny trening
    • 18.00 – kwalifikacje (Berkutschi.com, Eurosport)
  • sobota (16.02.2013 r.):
    • 16.00 – seria próbna
    • 17.00 – KONKURS INDYWIDUALNY (Berkutschi.com, Eurosport, TVP1)
  • niedziela (17.02.2013 r.):
    • 16.00 – seria próbna
    • 17.00 – KONKURS DRUŻYNOWY (Berkutschi.com, Eurosport TVP1)

 

W jutrzejszych kwalifikacjach wystąpi 54 skoczków, z których 13 nie miało jeszcze okazji latać na mamucie.

 

 Lista startowa kwalifikacji PŚ w Oberstdorfie: 

Lp.

zawodnik

kraj

rekord

1.

Bartłomiej Kłusek

POL

 

2.

Radik Zhaparov

KAZ

196,5 m

3.

Miran Zupancic

SLO

175,0 m

4.

Vojtech Stursa

CZE

5.

Junshiro Kobayashi

JPN

192,5 m

6.

Aleksander Zniszczoł

POL

206,5 m

7.

Yuta Watase

JPN

216,5 m

8.

Sami Heiskanen

FIN

9.

Chil-ku Kang

KOR

178,0 m

10.

David Viry

FRA

11.

Andreas Wellinger

GER

12.

Alexey Korolev

KAZ

190,0 m

13.

Ossi-Pekka Valta

FIN

14.

Anders Johnson

USA

173,0 m

15.

Nico Polychronidis

GRE

16.

Lauri Asikainen

FIN

187,0 m

17.

Taku Takeuchi

JPN

207,5 m

18.

Jan Ziobro

POL

 

19.

Kaarel Nurmsalu

EST

204,0 m

20.

Stefan Kraft

AUT

21.

Klemens Murańka

POL

200,0 m

22.

Daiki Ito

JPN

240,0 m

23.

Karl Geiger

GER

24.

Heung-Chul Choi

KOR

207,5 m

25.

Vladimir Zografski

BUL

26.

Borek Sedlak

CZE

208,0 m

27.

Krzysztof Biegun

POL

 

28.

Reruhi Shimizu

JPN

29.

Matjaz Pungertar

SLO

210,0 m

30.

Kim Rene Elverum Sorsell

NOR

194,0 m

31.

Peter Frenette

USA

184,0 m

32.

Andreas Wank

GER

214,0 m

33.

Antonin Hajek

CZE

236,0 m

34.

Vincent Descombes Sevoie

FRA

225,0 m

35.

Tom Hilde

NOR

223,5 m

36.

Olli Muotka

FIN

226,0 m

37.

Richard Freitag

GER

230,0 m

38.

Anders Bardal

NOR

227,0 m

39.

Rune Velta

NOR

243,0 m

40.

Maximilian Mechler

GER

222,5 m

41.

Cestmir Kozisek

CZE

197,5 m

42.

Anders Jacobsen

NOR

230,5 m

43.

Michael Hayboeck

AUT

214,0 m

44.

Severin Freund

GER

228,5 m

45.

Jaka Hvala

SLO

213,0 m

46.

Anders Fannemel

NOR

244,5 m

47.

Martin Koch

AUT

241,5 m

48.

Peter Prevc

SLO

230,0 m

49.

Wolfgang Loitzl

AUT

213,5 m

50.

Jurij Tepes

SLO

237,0 m

51.

Michael Neumayer

GER

231,0 m

52.

Andreas Stjernen

NOR

232,5 m

53.

Robert Kranjec

SLO

244,0 m

54.

Gregor Schlierenzauer

AUT

243,5 m

 

Źródło: informacja własna / fis-ski.com

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz