LJUBNO GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA KOBIET

LJUBNO GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA KOBIET

kykkaenen julia - LJUBNO GOTOWE NA PUCHAR ŚWIATA KOBIET
Julia Kykkaenen

Już dzisiaj, treningami rozpocznie się Puchar Świata Kobiet w Ljubna. W Słowenii, podczas dwóch konkursów, zawodniczki będą miały ostatnią okazję, by sprawdzić się przed Mistrzostwami Świata. W sobotę oraz niedzielę, konkursy rozpoczną się o 14:30.

 

Organizatorzy nie mieli łatwego zadania, gdyż rok temu postawili sobie wysoko poprzeczkę. Jednak doświadczenie, jakie zdobyli oraz zadowolenie kibiców i zawodniczek, pozwoliło na zrobienie dużej kampanii reklamowej wydarzenia. W Ljubnie oczekiwanych jest 5000 kibiców, którzy przyjadą dopingować świeżo upieczone Mistrzynie Świata Juniorek.

W Słowenii nie zobaczymy czołowych zawodniczek reprezentacji Niemiec, które w tym czasie będą trenowały w Seefeld, gdzie przygotowują się do MŚ. Niemiecką drużynę będą reprezentować Melanie Faißt, Ramona Straub, Juliane Seyfarth oraz Anna Häfele, jak mówi Andreas Bauer, ich celem będzie osiągniecie dobrego wyniku. – Druga część drużyny pojedzie do Seefeld, gdzie będzie się przygotowywać do Mistrzostw Świata. Tam będą trenowały na skoczni 70-metrowej, która ma podobny profil do tej w Predazzo. Zawodniczki powinny przyzwyczaić się do długiego i płaskiego najazdu. Poza tym będziemy testować nowe kombinezony, oraz sprawdzać sprzęt. Oczywiście będziemy się również przygotowywać mentalnie do tego wydarzenia, będą tam startować bardzo młode zawodniczki – z doświadczonych tylko Ulrike Graessler się zakwalifikowała – pozostałe nie mają jeszcze doświadczeń związanych z zawodami tego kalibru– mówi trener niemieckiej reprezentacji.

Pozytywnym elementem słoweńskich zawodów jest powrót Julii Kykkänen, która powraca po kontuzji, której doznała na początku roku. Wiadomo również, że wystąpi w Mistrzostwach Świata.

 

 

 

źródło: Berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz