You are currently viewing STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

kraft sp - STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

Stefan Kraft po fantastycznym występie podczas PŚ w Bischofshofen przebojem wdarł się do bardzo mocnej reprezentacji Austrii. Po dobrych występach w Pucharze Świata trener Alexander Pointner postanowił zabrać go na Mistrzostwa Świata do Val di Fiemme. Teraz młody Austriak ocenia swoje starty w tym sezonie, a także szanse medalowe swojej reprezentacji na najbliższej imprezie.

{jcomments on}

 

Na początku obecnego sezonu Kraft startował w Pucharze Kontynentalnym, w którym zwycieżył w trzech konkursach. Po zawodach TCS w Bischofshofen jego kariera nabrała tempa, co zaowocowało regularnymi występami w PŚ. Podczas kwalifikacji do konkursu w Wiśle skacząc 138 metrów usatnowił nowy rekord skoczni im. Adama Małysza.

- Byłem i nadal jestem zaskoczony moimi wynikami w Pucharze Świata. Na początku sezonu podziwiałem Andreas Wellingera za jego występy, a teraz mogę z nim rywalizować. Ciesze się na każdy następny pucharowy konkurs- opowiada Kraft.kraft wisla - STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

W tym roku niespełna dwudziestoletni skoczek  startował na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie zajął trzecią pozycję. -Potraktowałem MŚJ jako dobry trening. W Pucharze Świata poziom jest o wiele większy, ale start w tej imprezie dodał mi pewności siebie i wiary w sukces. Jaka Hvala, który w Libercu zdobył złoto ostatnio wygrał także swój pierwszy konkurs w Pucharze Świata. Także doświadczenie zdobyte w zawodach Mistrzostw Świata Juniorów przyda mi się w Val di Fiemme- powiedział Austriak.

Stefan Kraft nie krył swojej radości po tym jak trener Pointner zabrał go na Mistrzostwa Świata. Młody skoczek zapewnia jednak, że nia da się ponieść emocjom i będzie starał się walczyć o najwyższe cele. - Chcę we Włoszech wykorzystać jak najlepiej każdy trening. Moim głównym celem na te Mistrzostwa jest konkurs drużynowy, chciałbym znaleźć się w czwórce, która będzie w nim skakała,jednak w zawodach indywidualnych nie złoże broni -dodaje Austriak.

Kraft pokusiał się także o wytypowanie zdobyczy swojej kadry na tych Mistrzostwach.- Według mnie w Val di Fiemme zdobędziemy pięć medali. Mam, nadzieję, że przyczynię się do zdobycia chociaż jednego z nich.

źródło: skispringen.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz