STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

kraft sp - STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

Stefan Kraft po fantastycznym występie podczas PŚ w Bischofshofen przebojem wdarł się do bardzo mocnej reprezentacji Austrii. Po dobrych występach w Pucharze Świata trener Alexander Pointner postanowił zabrać go na Mistrzostwa Świata do Val di Fiemme. Teraz młody Austriak ocenia swoje starty w tym sezonie, a także szanse medalowe swojej reprezentacji na najbliższej imprezie.

{jcomments on}

 

Na początku obecnego sezonu Kraft startował w Pucharze Kontynentalnym, w którym zwycieżył w trzech konkursach. Po zawodach TCS w Bischofshofen jego kariera nabrała tempa, co zaowocowało regularnymi występami w PŚ. Podczas kwalifikacji do konkursu w Wiśle skacząc 138 metrów usatnowił nowy rekord skoczni im. Adama Małysza.

Byłem i nadal jestem zaskoczony moimi wynikami w Pucharze Świata. Na początku sezonu podziwiałem Andreas Wellingera za jego występy, a teraz mogę z nim rywalizować. Ciesze się na każdy następny pucharowy konkurs– opowiada Kraft.kraft wisla - STEFAN KRAFT: NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA ZDOBĘDZIEMY PIĘĆ MEDALI

W tym roku niespełna dwudziestoletni skoczek  startował na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie zajął trzecią pozycję. –Potraktowałem MŚJ jako dobry trening. W Pucharze Świata poziom jest o wiele większy, ale start w tej imprezie dodał mi pewności siebie i wiary w sukces. Jaka Hvala, który w Libercu zdobył złoto ostatnio wygrał także swój pierwszy konkurs w Pucharze Świata. Także doświadczenie zdobyte w zawodach Mistrzostw Świata Juniorów przyda mi się w Val di Fiemme– powiedział Austriak.

Stefan Kraft nie krył swojej radości po tym jak trener Pointner zabrał go na Mistrzostwa Świata. Młody skoczek zapewnia jednak, że nia da się ponieść emocjom i będzie starał się walczyć o najwyższe cele. – Chcę we Włoszech wykorzystać jak najlepiej każdy trening. Moim głównym celem na te Mistrzostwa jest konkurs drużynowy, chciałbym znaleźć się w czwórce, która będzie w nim skakała,jednak w zawodach indywidualnych nie złoże broni -dodaje Austriak.

Kraft pokusiał się także o wytypowanie zdobyczy swojej kadry na tych Mistrzostwach.- Według mnie w Val di Fiemme zdobędziemy pięć medali. Mam, nadzieję, że przyczynię się do zdobycia chociaż jednego z nich.

źródło: skispringen.com

 

Podziel się:

Dodaj komentarz