MŚ PAŃ: REDAKTORZY TYPUJĄ + KONKURS

MŚ PAŃ: REDAKTORZY TYPUJĄ + KONKURS

takanashi sara martinputz - MŚ PAŃ: REDAKTORZY TYPUJĄ + KONKURS

Już jutro do rywalizacji o medale mistrzostw świata staną najlepsze skoczkinie. Specjalnie na tą okazję (po raz pierwszy!) redakcja przygotowała swoje typy. Jak zwykle możliwość wypowiedzenia się ma także każdy z Was. Pierwsze dwie osoby które pod tym tekstem dobrze wytypują pierwszą „3” piątkowych zawodów otrzymają od nas: autograf reprezentanta Polski, Krzysztofa Miętusa oraz apaszkę firmy Manner (taką samą nosi m.in Andreas Kofler i Severin Freund). Uwaga w konkursie mogą brać udział tylko zarejestrowani czytelnicy. Jeśli jeszcze nie masz u nas konta, możesz zarejestrować się klikając TUTAJ. Oto nasze typy:

 

Po przeanalizowaniu wyników treningów pań myślę, że nie zdziwię nikogo, typując do zwycięstwa dwie zawodniczki, a są nimi: Amerykanka – Sarah Hendrickson i Japonka – Sara Takanashi, która zapewniła sobie kryształową kulę i triumf w Pucharze Świata. Wydaje mi się, że to właśnie one będą walczyć o wygraną. Poza nimi w czołowej „3” widzę jeszcze Norweżkę – Anette Sagen, dobrze spisującą się w treningach. Oprócz nich powalczyć mogą: Jacqueline Seifriedsberger, Katja Požun oraz Carina Vogt – przewiduje redaktor Agnieszka Bobrowska.

Przed nami emocje związane z rywalizacją Pań w ramach konkursu o Mistrzostwo Świata w Val di Fiemme. Kobiety powalczą o trzeci w historii tytuł mistrzowski i trzeba przyznać, że są dwie skoczkinie, które – jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego – są murowanymi faworytkami do walki o złoto. Mowa tu oczywiście o dwóch juniorkach o tym samym imieniu – Sara. Jedna jest z Japonii – Takanashi, a druga z USA – Hendrickson. Pod wieloma względami są one bardzo podobne. Obie mają na swoim koncie Kryształową Kulę (Japonka odbierze swoją pod koniec sezonu), obie są niskie i posiadają „atomowe” wybicie z progu i dynamiczny lot. Która z nich wygra? Po treningach trudno o jednoznaczne wskazanie. Typowałbym jednak Amerykankę, która będąc przez cały sezon w cieniu młodszej koleżanki będzie chciała wziąć rewanż za Mistrzostwa Świata Juniorek. Zatem – Hendrickson złoto, Takanashi srebro. Brąz? Tutaj kandydatek jest więcej – co najmniej kilkanaście. Mimo słabszych treningów są Słowenki , Niemka Carina Vogt, Włoszki – Runggaldier i Insam. Jest jednak także bardziej doświadczona – Austriaczka – Jaqueline Seifriedsberger i to ona moim zdaniem stanie na najniższym, stopniu podium – typuje redaktor naczelny Bartosz Leja.

W skokach pań mamy kilka zawodniczek, które mogą powalczyć między sobą o medale. Takanashi, Hendrickson, Mattel, Sagen, Van. Wszystkie w odbytych treningach były blisko siebie więc wytypowanie zwyciężczyni jest bardzo trudne. Spodziewam się zwycięstwa Hendrickson przed Takanashi. Te dwie zawodniczki powinny podzielić między siebie główne miejsca. Walka będzie też o brązowy medal. Coline Mattel powinna się pokusić o jego zdobycie. Na czwartym miejscu widzę Anette Sagen, piątym- Lindsey Van a na szóstym- Evelyn Insam – dodaje swoje spostrzeżenia redaktor Paulina Jarmolik.

W konkursie kobiet stawiam na pewniaczki. Myślę, że zwycięstwa nie da sobie wyrwać Sara Takanashi. Postarają się jej w tym przeszkodzić Sarah Hendrickson, Coline Mattel i Anette Sagen. W czołówce mogą też namieszać reprezentantki gospodarzy: Evelyn Insam i świetnie spisująca się na treningach Elena Runggaldier, która w 2 lata temu w Oslo zdobyła 2. miejsce. Mam też nadzieję, że do walki o czołowe lokaty włączą się słabo skaczące na treningach Słowenki. Niestety z powodu kontuzji, szansy na obronę mistrzowskiego tytułu nie będzie miała Daniela Iraschko. Pierwsza trójka: 1. Takanashi, 2. Hendrickson, 3. Runggaldier – podsumowuje redaktor (fotograf) Stefan Piwowar.

A wy na kogo stawiacie? Typujcie! Nagrody czekają…

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz