You are currently viewing ALPEN CUP: TOLLINGER ZWYCIĘŻA W DRUGIM KONKURSIE, CENE PREVC ZWYCIĘZCĄ KLASYFIKACJI

ALPEN CUP: TOLLINGER ZWYCIĘŻA W DRUGIM KONKURSIE, CENE PREVC ZWYCIĘZCĄ KLASYFIKACJI

prevc cene berkutschi - ALPEN CUP: TOLLINGER ZWYCIĘŻA W DRUGIM KONKURSIE, CENE PREVC ZWYCIĘZCĄ KLASYFIKACJI

Zawodnicy startujący w konkursie Alpen Cup w Chaux Neuve mieli dziś zdecydowanie więcej szczęścia niż skoczkowie w Libercu i skoczkinie w Oberwiesenthal. Udało się rozegrac dwie serie konkursowe. Rywalizacja zakończyła w dniu dzisiejszym cały cykl zawodów Alpen Cup. Zwycięzcą konkursu został Elias Tollinger, a w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Cene Prevc.

W drugim konkursie podczas tego weekendu, Austriak uzyskał 116m oraz 111,5m i z łączną notą 254,4pkt o 2,9pkt wyprzedził drugiego, Słoweńca Matica Benedika (115m/109,5m; 251,5pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się zwycięzca całego cyklu, Słoweniec, Cene Prevc (113,5m/110,5m; 251,1pkt).

Na pozostałych miejscach zlaeźli się: czwarty- Ronan Lamy Chappuis, piąty- 5Michael Dreher oraz szósty- Clemens Aigner.

W klasyfikacji generalnej Alpen Cup triumfował Cene Prevc, który już wcześniej zapewnił sobie pozycję lidera. Słoweniec z liczbą 724 punktów zdominował kolegów. Drugi w klasyfikacji cyklu był rodak Prevca, Matic Benedik z 586 punktami na koncie. Na trzecim miejscu znalazł się dzisiejszy zwycięzca, Austriak Elias Tollinger z sumą 556 punktów. 

Wyniki pierwszej serii.

Wyniki końcowe konkursu. 

Klasyfikacja generalna Alpen Cup. 

Źródło: ewoxx.com

Podziel się:

Dodaj komentarz