You are currently viewing MAGIC MONDAY: ALL-STARS LEPSI OD FIŃSKICH LEGEND

MAGIC MONDAY: ALL-STARS LEPSI OD FIŃSKICH LEGEND

magic monday - MAGIC MONDAY: ALL-STARS LEPSI OD FIŃSKICH LEGEND

Dnia wczorajszego, 11 marca 2013 roku, w Kuopio w hali Opistotie, odbył się charytatywny mecz koszykówki pod nazwą: LISÄÄ HAVUJA CHALLENGE – MAGIC MONDAY. Na parkiecie rywalizowały ze sobą dwie drużyny: Fińskich Legend i Światowych Gwiazd (All-Stars). Wcześniej skoczkowie wzięli udział w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu skoków narciarskich.

 

Dochód jaki został zgromadzony zostanie przeznaczony na rehabilitację Janne Happonena oraz na rozwój juniorów z klubu Puijon Hiihtoseura. Całe widowisko rozpoczęło się o godzinie 18:00. Mecz miał swój początek o 20:30. Zgromadzeni w hali mieli okazję zobaczyć m.in. pokazy taneczne, występ cheerleaderek.

W skład zespołu Fińskich Legend weszli: Seppo Pelli, Pekka Niemelä, Matti Nykänen, Risto Laakkonen, Mika Laitinen, Mika Kojonkoski, Matti Hautamäki, Tommi Nikunen, Ville Larinto, Ari-Pekka Nikkola, Kimmo Savolainen i Toni Nieminen.

Natomiast ekipę All-Stars stworzyli: Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Tom Hilde, Anders Bardal, Anders Jacobsen, Simon Ammann, Noriaki Kasai, Dieter Thoma
, Kamil Stoch, Manuel Fettner, Andreas Wank, Robert Kranjec, Andreas Goldberger, Alexander Pointner, Alexander Stöckl.

Kamil Stoch mimo, że był obecny na hali i ubrany w meczowy strój, nie zagrał z uwagi na drobny uraz ręki. Drużynę Legend poprowadził Matti Nykänen, a All-Stars, uznawany za następcę Fina, Gregor Schlierenzauer.

Wynik meczu okazał się korzystny dla ekipy skoczków. Wygrali nad ekipą Fińskich Legend stosunkiem 19:12. Statuetką MVP został nagrodzony Robert Kranjec!

-"Miło było zagrać."- podsumował Nykänen.

Oczywiście podczas tego niesamowitego wieczoru obecny był sam Janne Happonen, który ogłosił, że powrót do aktywnego skakania planuje na granicy czerwca i lipca. Obecnie Janne trenuje na nartach, w siłowni oraz biega. Sympatycznemu skoczkowi życzymy jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności i odzyskania wysokiej formy!

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Już dzisiaj odbędzie się kolejny konkurs Turnieju Nordyckiego. Seria próbna zapalanowana została na godzinę 16:45, a pierwsza runda na 18:00 (czas polski). Lista startowa do konkursu w Kuopio. 

Źródło: media fińskie, informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz