You are currently viewing UPADEK i KONTUZJA ANJI TEPEŠ w OSLO – SŁOWENKA NIE SKOCZY w LECIE

UPADEK i KONTUZJA ANJI TEPEŠ w OSLO – SŁOWENKA NIE SKOCZY w LECIE

tepes anja kontuzja s.piwowar - UPADEK i KONTUZJA ANJI TEPEŠ w OSLO - SŁOWENKA NIE SKOCZY w LECIE

Podczas wczorajszych zmagań w na obiekcie Holmenkolbakken w Oslo groźny upadek zaliczyła Słowenka – Anja Tepeš. 22-letni zawodniczka, która po pierwszej serii zajmowała odległe 27. miejsce, w czasie finałowego skoku na odległość 114,5 m upadła po lądowaniu. Skoczkini nie była w stanie sama opuścić zeskoku, dlatego też została zwieziona przez służby medyczne na toboganie.

  

Anja została przetransportowana do szpitala, gdzie zrobiono wstępne badania. Okazało się, że Słowenka ma poważny uraz kolana, który wyklucza ją z rywalizacji w zawodach przez cały letni sezon. Czeka ją bowiem długi proces tepes anja kontuzja2 s.piwowar 300x200 - UPADEK i KONTUZJA ANJI TEPEŠ w OSLO - SŁOWENKA NIE SKOCZY w LECIErehabilitacji, który miejmy nadzieje, przyniesie oczekiwane efekty. O zaistniałej sytuacji wypowiedział się jej trener, Matjaž Triplat: „Teraz wszystko w rękach naszego fizjoterapeuty. Na razie wiemy, że kolano jest poważnie uszkodzone. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży.”

O stanie zdrowia Anji Tepes wypowiedział sie także przedstawiciel Słoweńskiego Związku Narciarskiego – Tomaž Verdnik. „Kontuzja ma dość poważny charakter, ale jak dotąd nie wiadomo dokładniej, co to jest. Prześwietlenie rentgenowskie nie wykazało złamania, ale podejrzewamy, że zostały zerwane więzadła i została uszkodzona łąkotka.” – powiedział.

tepes anja s.piwowar 300x200 - UPADEK i KONTUZJA ANJI TEPEŠ w OSLO - SŁOWENKA NIE SKOCZY w LECIESympatyczna zawodniczka napisała wiadomość do swoich fanów na facebook’u: „Mój letni sezon jest zdecydowanie zakończony, ale zima i Olimpiada nadal stoją przede mną otworem, więc będę walczyć i trenować, żeby być ich częścią! Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa! Jesteście niesamowici!”

Anji życzymy wytrwałości i oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: informacja własna / sloski.si / 24ur.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz