AUSTRIACY ŚWIĘTOWALI NA POSEZONOWEJ IMPREZIE

AUSTRIACY ŚWIĘTOWALI NA POSEZONOWEJ IMPREZIE

schlieri certak - AUSTRIACY ŚWIĘTOWALI NA POSEZONOWEJ IMPREZIE

Od wielu lat dla austriackich skoczków, trenerów i sponsorów, kulminacyjnym, a jednocześnie kończącym zimowy sezon wydarzeniem jest Adler-Party. W tym roku impreza odbyła się w miasteczku Mondsee. Uczestniczyło w niej ponad 400 osób, wśród których znalazły się znane osoby ze świata sportu i rozrywki. 

 

Podsumowanie minionego Pucharu Świata z pewnością dało Austriakom wiele powodów, by bawić się z przyjaciółmi. Na swoim koncie mogą bowiem zapisać następujące osiągnięcia: zwycięstwo w Generalnej Klasyfikacji Pucharu Świata (Gregor Schlierenzauer), cztery medale Mistrzostw Świata (srebro Gregora Schlierenzauera, brąz Jacqueline Seifriedsberger, złoto w drużynie i srebro w konkursie drużyn mieszanych) oraz wygranie Turnieju Czterech Skoczni (Gregor Schlierenzauer). Ponadto Andreas Goldberger świętował na imprezie swoje 40. urodziny, które miał 29 listopada.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 20. Na scenie zaczęli pojawiać się kolejni prezenterzy, dziennikarze, trenerzy, sportowcy i goście honorowi, wyrażający słowa uznania i życzenia dla Andreasa Goldbergera. Popularny Austriak otrzymał liczne prezenty, a otrzymane kwiaty przekazał swojej dziewczynie Astrid.

Zabawa przy muzyce i otwartym bufecie trwała do wczesnych godzin porannych. Warto nadmienić, że w zabawie brała udział m.in. złota medalistka z Val di Fiemme, Amerykanka Sarah Hendrickson, a także byłe legendy skoków narciarskich: Toni Innauer, Andreas Felder, Andreas Widhölzl czy Dieter Thoma.

Na temat udanego wieczoru wypowiedzieli się główni zainteresowani:

Gregor Schlierenzauer: „Udany i intensywny sezon się skończył. Chcę bardzo podziękować wszystkim za wsparcie. Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia dwóch kryształowych kul.”

Andreas Goldberger: „Nigdy w życiu nie doświadczyłem tylu wspaniałych chwil. Cieszę się, że tak wielu przyjaciół przyszło tutaj, aby dzisiaj ze mną świętować.”

Alexander Pointner: „Mamy za sobą udany sezon. W Pucharze Narodów było ciasno, zabrakło niewiele, ale to właśnie zachęca nas do dalszej pracy. Celów do osiągnięcia nie zabraknie nigdy.” 

[fgallery id=1 w=485 h=380 bg=ffffff t=0]

źródło: skispringen-news.de

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz