You are currently viewing SARAH HENDRICKSON CHARYTATYWNIE DLA ROZWOJU MŁODYCH SPORTOWCÓW

SARAH HENDRICKSON CHARYTATYWNIE DLA ROZWOJU MŁODYCH SPORTOWCÓW

{jcomments on}img 5358 - SARAH HENDRICKSON CHARYTATYWNIE DLA ROZWOJU MŁODYCH SPORTOWCÓW

Organizacja charytatywna Right to Play corocznie przeprowadza imprezy mające na celu uzbieranie pieniędzy na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Sarah Hendrickson oraz Jessica Jerome z kadry skoczkiń USA wzięły udział w Dniu Gier, który został zorganizowany w San Francisco.

 

18-letnia Mistrzyni Świata z Val di Fiemme na swoim Facebook’u napisała: „Spędziliśmy wspaniale czas na zabawie w Dniu Gier z organizacją Right to Play! To świetne uczucie móc zbierać pieniądze dla dzieci z całego świata. Dzięki temu mają one szansę rozpocząć przygodę ze sportem. Nie mogę wyrazić słowami jak ważny jest sport w życiu młodych ludzi, wiem to, bo mnie samej dał dużo.”

Organizacja została założona w 2000 roku przez Johanna Olava Kossa – czterokrotnego mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim. 

„Wykorzystujemy potęgę sportu i zabawy, zmieniając życie dzieci na całym świecie. Right To Play pomaga szerzyć olimpijskiego ducha sportu na całym świecie, wywierając rzeczywisty i znaczący wpływ na dzieci, które będą mogły porozmawiać z najlepszymi sportowcami”. – powiedział Koss.

Źródło: runtoworkday.com / Facebook

 

 

Dodaj komentarz