UHONOROWANIE AUSTRIACKICH SKOCZKÓW w FULPMES

UHONOROWANIE AUSTRIACKICH SKOCZKÓW w FULPMES

{jcomments on}Kofi SP - UHONOROWANIE AUSTRIACKICH SKOCZKÓW w FULPMES

W piątek, 26 kwietnia, w austriackim Fulpmes odbyła się swego rodzaju ceremonia, zorganizowana przez władze miasta. W czasie jej trwania nagrodzone zostały cztery wielkie sportowe osobistości: skoczkowie Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler, kombinator norweski Wilhelm Denifl oraz były trener związany z  Austriacką Federacją Narciarską – Herbert Mandl.

Czterech nagrodzonych łączą nie tylko sukcesy sportowe, ale także ich rodzinne miasto Fulpmes. Z tego powodu Rada Miasta jednogłośnie zatwierdziła decyzję, że to właśnie tam, na Placu Gregora Schlierenzauera, w czasie specjalnej ceremonii zostaną wręczone nagrody.

W uroczystości uczestniczyła licznie zgromadzona ludność miasteczka. Po oficjalnym uhonorowaniu sportowców wszyscy udali się na zadaszony pawilon, gdzie odbywała się impreza przy muzyce zespołu „Stubai”. W kulminacyjnym momencie burmistrz Fulpmes – Robert Denifl podarował uhonorowanym złotą płytę z piosenką „Orzeł narodu” skomponowaną przez „Stubai” specjalnie dla Gregora Schlierenzauera.

Źródło: meinbezirk.at

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz