You are currently viewing MEMORIAŁ  IM. LEOPOLDA I WŁADYSŁAWA TAJNERÓW – WYNIKI

MEMORIAŁ IM. LEOPOLDA I WŁADYSŁAWA TAJNERÓW – WYNIKI

goleszow stanislav.spok -  MEMORIAŁ  IM. LEOPOLDA I WŁADYSŁAWA TAJNERÓW - WYNIKIW sobotę, na skoczniach w Goleszowie, odbył się Memoriał  im. Leopolda i Władysława Tajnerów. Pomimo pochmurnej pogody, do zawodów inaugurujących sezon igielitowy stanęło 72. zawodników. Wśród nich, znalazły się również dziewczyny i skoczkowie z Czech. Wystąpili oni w ośmiu kategoriach wiekowych, na dwóch skoczniach: K-17 i K-30.

Skocznia K-17

W kategorii wiekowej „2004 i młodsi”  zwycięzcą okazał się Mateusz Chraścina z LKS Olimpia Goleszów, który uzyskał 14 i 13 metrów (171 pkt). Na drugim miejscu znalazł się Tadeusz De Mulder z KS Wisła Ustronianka, który wylądował na 11 i 12,5 metrze z wynikiem 144,9 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Niemczyk z LKS Olimpia Goleszów. Skoczył 11,5 i 11 m, uzyskując notę 132 pkt.

Z rocznika 2003 najlepszy był Czech Petr Veverka z T.J. Frenstat, który skoczył na 17 i 16 metr. Konkurs zakończył z notą 217,8 pkt. Drugi okazał się  Robert Ryś z LKS Olimpia Goleszów, który dwa razy wylądował na 16 metrze, zdobywając tym samym 205,1 pkt. Na najniższym stopniu podium znalazł się zawodnik Wisły Ustronianki Mateusz Podgórski. Uzyskał 16 i 15 m oraz 196,9 pkt.

Zwycięzcą rocznika 2002 był Czech Dawid Tabach, skacząc na 17,5 i 18 metr uzyskując notę łączną 227,8 pkt. Tuż za nim znalazł się  Wiktor Fickowski z SSR LZS Sokół Szczyrk, uzyskał 17,5 i 18 m oraz 223,8 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik rodzimego klubu z Goleszowa Bartłomiej Klimowski,  uzyskał sumę łączną 220,9 punktu.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Czeszka Klara Kubeckova z klubu T.J Frenstat. Dwukrotnie wylądowała na 16 metrze i tym samym zdobyła notę 205,1 pkt. Drugie miejsce należało do zawodniczki z PKS Olimpijczyk Gilowice Anny Twardosz, z wynikiem 14 i 16,5 metra oraz notą końcową 199,8 pkt. Na trzecim miejscu znalazła się Kinga Rajda z SSR LZS Sokół Szczyrk, która uzyskała 17 i 16 metrów. Zawody zakończyła z wynikiem 191,8 pkt.

Skocznia K-30

Szymon Jojko z KS Wisła Ustronianka, z rocznika 2001, stanął na najwyższym stopniu podium. Skoczył dwukrotnie 29,5 metra, zyskując 219,3 pkt. Jego klubowy kolega Mateusz Małyjurek, po skoku na 27 i 28,5 metr (196,6 pkt) uplasował się na drugim miejscu. Trzeci był Marcel Matusinsky z T.J. Sokół Kozlovice. Dwukrotnie wylądował na 27 metrze i uzyskał notę łączną 186,8 pkt.

Wśród chłopców z rocznika 2000, najlepszy okazał się Piotr Kudzi  z LKS Klimczok Bystra, który skoczył 30,5 oraz 29,5 metra. Tym samym zdobywając 222,5 pkt. Za nim znalazł się Czech z klubu T.J. Frenstat, Benedikt Holub, z wynikiem 29 i 27 metrów (199,7 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Czech Ondrej Krpec, oddając skoki na 28,5 i 27 metrów. Podopieczny klubu T.J. Sokół Kozlovice uzyskał 199,1 pkt.

W kategorii rocznika 1999 startowało jedynie trzech skoczków, wszyscy z klubu Wisły Ustronianki. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Wąsek, który oddał najdłuższe skoki w całych zawodach. 31,5 oraz 30 metrów, dało mu  aż 235 pkt. Drugi okazał się Przemysław Kuszel, skacząc 28,5 i 27 metrów (196,1 pkt). Na trzecim miejscu uplasował się  Bartosz Czyża, który zdobył 28,5 i 26,5 metra, kończąc tym samym z notą 195 pkt.

Najbardziej wyczekiwaną, jak i ostatnią kategorią była kategoria OPEN. Udział w niej wzięli zawodnicy od rocznika 1967, aż po 2002.

Tu najlepszy okazał się zawodnik z KS Wisły Ustronianki, Marek Matuszy. Skoczył on 29 i 30 metrów, co dało mu wynik 211 pkt. Drugie miejsce należy się najstarszemu skoczkowi Zbynkowi Mikesce. Zawodnik T.J. Sokół Kozlovice zdobył 27 i 29 metrów oraz 197,7 pkt. Trzeci był  Dawid Jurga z TKKF Dzikusy Łódź. Skoczył 27,5 oraz 27 metrów, zdobywając tym samym 187,9 pkt.

Zawody odbyły się bez wypadków oraz utrudnień. Minutą ciszy, uczczono pamięć zmarłego skoczka Antoniego Juroszka. Swoją obecnością zaszczycili prezesi Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz Andrzej Wąsowicz. Pani Helena Tajner, mama Apoloniusza Tajnera, wręczała zawodnikom nagrody.