SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACH

SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACH

polacy proszowice - SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACH

W sobotę (18.05) w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbyło się spotkanie polskiej kadry skoczków narciarskich z kibicami, które zorganizowane zostało przez Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha. Spotkanie poprowadzili DJ Ucho i Mikee, którzy zabawiają publiczność podczas Pucharów Świata w Zakopanem. Prezes i założyciel Fan Klubu, Rafał Chmiela, zaprosił władze miasta, Kasię i Mauro z Domu Polskiego we Włoszech oraz: Krzysztofa Miętusa, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę wraz z żoną Marceliną, serwismena Kacpra Skrobota i jego młodszego brata Kamila, który jest serwismenem juniorów, zastępcę głównego trenera Grzegorza Sobczyka z żoną Dominiką, Grzegorza Miętusa, fizjoterapeutę Łukasza Gębalę z żoną Urszulą i wreszcie Kamila Stocha wraz z żoną Ewą.

 

Skoczków przywitały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Proszowicach piosenką specjalnie przygotowaną na tę okazję. Goście odwdzięczyli się i zatańczyli do popularnej piosenki „Ai Se Eu Te Pego”. Piotr Żyła, który zrezygnował z przyjazdu z powodów rodzinnych, nadesłał filmik, w którym pozdrawia wszystkich fan klubowiczów i kibiców.

Zgromadzeni na widowni mieli możliwość zadawania pytań przybyłym gościom. Z tego przywileju najczęściej korzystali najmłodsi. Starszych kibiców najbardziej interesowały opinie skoczków na temat systemu oceniania skoków, który w ostatnim czasem jest kontrowersyjnym tematem.

„System jest dobry, może nie do końca dopracowany, ale twórcy mieli dobre intencje. Pomimo wszystko, w danym dniu wygrywają najlepsi” – skomentował Kamil Stoch.

„Skoczkowie próbują czasami trochę okłamywać przy lądowaniu, by mieć lepsze noty za styl. Nie wszyscy wiedzą, że jeżeli sędzia da za wysoką notę swojemu rodakowi, to otrzymuje oficjalne ostrzeżenie. Takich ostrzeżeń może być maksymalnie trzy.”- dodał Grzegorz Sobczyk.

Zastępca trenera opowiedział również, co przydarzyło się polskiej kadrze po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Świata: „Człowiek, który źle policzył belki w Val di Fiemme, po wszystkim podszedł do reprezentacji Polski, uklęknął przed nimi i powiedział: I’m sorry.”

Następnie wyświetlony został film z pobytu Fan Klubu w Val di Fiemme, udowadniający, że to właśnie Polscy kibice potrafią najlepiej się bawić, a przede wszystkim wspierać swoich zawodników.

Kolejnym punktem programu był konkurs wiedzy o skoczkach i sztabie szkoleniowym oraz mieście Proszowice, organizowany przez Ewę Stoch i Marcelinę Hulę.

„Kibice mogli się tutaj dowiedzieć czegoś, czego nie przeczytają w gazetach ani nie znajdą w internecie. Myślę, że wszyscy dobrze się przy tym bawili.” – skomentowała Ewa Stoch. Dzięki temu, zgromadzeni dowiedzieli się, że Kamil Stoch podczas podróży poślubnej został spektakularnie zaatakowany przez sępa, mały Maciej Kot spał z kijem hokejowym, Dawidowi Kubackiemu kolor żółty kojarzy się z żółtym serem, kot Krzysztofa Miętusa nazywa się Józek, Stefan Hula zapomniał przed ślubem o cenach na butach, a Łukasz Gębala wraz z żoną wymyślił oryginalne przebranie na bal – wcielili się w rolę księdza i zakonnicy.

Na koniec goście zostali obdarowani pamiątkowymi upominkami, a Kamil Stoch podziękował kibicom za przybycie oraz fanklubowiczom za zorganizowanie spotkania.

GALERIA ZDJĘĆ ze SPOTKANIA

korespondencja z Proszowic  – Anna Kamińska

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz