KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZĄCA LGP w WIŚLE

KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZĄCA LGP w WIŚLE

lgp wisla2013 konf a.kosman - KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZĄCA LGP w WIŚLE

 Hotel Gołębiewski w Wiśle był wczoraj miejscem konferencji prasowej przedstawiającej stan przygotowań do FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle latem tego roku. Podsumowano także pierwszy w historii Puchar Świata, który odbył się na obiekcie im. Adama Małysza w styczniu tego roku. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wzięli: prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i zarazem szef Komitetu Organizacyjnego FIS Grand Prix Wisła 2013 Andrzej Wąsowicz, burmistrz Wisły Jan Poloczek, przedstawiciele Kolei Śląskich, a także zawodnik kadry narodowej Piotr Żyła i trener reprezentacji Polski Łukasz Kruczek.

 

Podczas konferencji podsumowano zawody zimowego Pucharu Świata, które po raz pierwszy odbyły się w Wiśle 9 stycznia tego roku. „Puchar Świata w Wiśle był bardzo udany. Bezpośrednio po zawodach otrzymaliśmy bardzo wysokie oceny ze strony Waltera Hofera i innych pracowników FIS. Potem na spotkaniu komisji FIS w Zurychu okazało się, że były jednak drobne uwagi dotyczące tych zawodów. Wisłę skreślono z kalendarza na kolejny sezon. Napisaliśmy odwołanie, a później podczas konferencji FIS w Dubrowniku odbyliśmy kilka spotkań z przewodniczącym komisji kalendarzowej i innymi jej członkami, przedstawicielami komisji skoków, a także Walterem Hoferem. Zapewniliśmy, że wytknięte nam usterki już się nie powtórzą. Ostatecznie zdecydowano się pozytywnie rozpatrzyć nasze odwołanie i Puchar Świata zagości w Wiśle 16 stycznia 2014 roku po raz drugi w historii. Uważam, że zasługujemy na organizację tych zawodów. Pozycja polskich skoków  jest bardzo wysoka na arenie międzynarodowej, a zainteresowanie kibiców największe na świecie” – powiedział prezes PZN Apoloniusz Tajner. 

Zyla Kruczek LGP.Wisla.2013 - KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZĄCA LGP w WIŚLE

Swoje zdanie wyraził także prezes ŚBZN Andrzej Wąsowicz: „Kierowałem pracą Komitetu Organizacyjnego w Wiśle i bardzo przykro mi było, że na Komisji Kalendarzowej podjęto decyzję o usunięciu zawodów z kalendarza. W naszej ocenie te zawody przebiegły dobrze, a przede wszystkim dopisała publiczność. Chciałbym przy okazji bardzo serdecznie podziękować dziennikarzom za kilkanaście telefonów do Waltera Hofera i innych przedstawicieli FISu z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak się stało. To na pewno nam pomogło. Poza tym rozmawiając z wami czułem wsparcie w naszych staraniach o odzyskanie zawodów.”

Prezes Wąsowicz wyjaśnił, że główne zastrzeżenia FIS dotyczyły między innymi braku transmisji telewizyjnej w HD, terminu zawodów oraz problemów z logistyką na skoczni. „Nie uniknęliśmy pewnych błędów, dlatego też podjąłem kilka personalnych decyzji, niektóre osoby zostały zastąpione przez inne. Organizacja zawodów w środku tygodnia jest trudnym zadaniem, niełatwo je sprzedać marketingowo. Pewno dlatego zostały przez FIS nazwane „niskobudżetowymi”. Nie ukrywam, że nawaliła nam też ochrona, zabrakło odpowiedniej komunikacji. Tego lata zawody ochraniać będzie już inna firma, a uczestnicy zawodów zamieszkają w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle, podobnie będzie podczas zimowego Pucharu Świata. Posypujemy głowy popiołem i bierzemy się do roboty, aby jak najlepiej zorganizować zawody FIS Grand Prix, a później Puchar Świata” – zapowiedział.

Wasowicz Tajner lgp.wisla.2013 - KONFERENCJA PRASOWA DOTYCZĄCA LGP w WIŚLE

Podczas konferencji przedstawiony został program FIS Grand Prix w skokach narciarskich, zaprezentowano także Gustawa – maskotkę imprezy. Drugi raz z rzędu organizatorzy będą także współpracować z Kolejami Śląskimi. Dzięki temu,  odobnie jak zimą podczas Pucharu Świata, kibiców z biletami na zawody FIS Grand Prix bezpłatnie dowiozą do Wisły dodatkowe, specjalnie w tym celu przygotowane pociągi kursujące na trasie Gliwice – Katowice – Pszczyna – Wisła. Zawody w skokach narciarskich zbiegną się również z jedną z największych imprez kulturalnych w Polsce – Tygodniem Kultury Beskidzkiej.

Burmistrz Wisły Jan Poloczek podczas konferencji poinformował również o postępach w rozmowach dotyczących  finansowania przebudowy skoczni w Wiśle Centrum. Prace remontowo-budowlane mają ruszyć pełną parą już w najbliższych tygodniach.

Obecni na spotkaniu zawodnik kadry polskich skoczków Piotr Żyła i trener kadry A  Łukasz Kruczek omówili przygotowania do zbliżającego się sezonu letniego. Na koniec szefowa Biura Prasowego Katarzyna Koczwara poinformowała przedstawicieli mediów o zasadach akredytacji na zawody i organizowanych na niej imprez.

Oficjalną stroną imprezy jest: www.wisla-malinka.com, która właśnie dziś została inaugurowana w nowej odsłonie.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz