FINLANDIA VEIKKAUS CUP: KAREL NURMSALU ZWYCIĘŻA W ROVANIEMI

FINLANDIA VEIKKAUS CUP: KAREL NURMSALU ZWYCIĘŻA W ROVANIEMI

nurmsalu kaarel fot. joosep martinson - FINLANDIA VEIKKAUS CUP: KAREL NURMSALU ZWYCIĘŻA W ROVANIEMI

W Finlandii rozpoczął się cykl zawodów Finlandia Veikkaus Cup, który składa się z trzech części rozgrywanych na skoczniach w trzech miejscowościach (skoki narciarskie oraz kombinacja norweska). Pierwsze zawody odbyły się 14 lipca w Rovaniemi. Na skoczni o HS-100 wygrał Estończyk, Kaarel Nurmsalu. Na liście startowej znalazł się też powracający do skakania Janne Ahonen. Fin zajął 5. miejsce. W zawodach, w odrębnej grupie, rywalizowali również skoczkowie poniżej 20. roku życia.

 

Estończyk uzyskał w swoich próbach 94m i 93m oraz łączną notę 245pkt co dało mu jednoznaczne zwycięstwo. Na drugim miejscu ze sporą startą punktową (237,5pkt) uplasował się Pasi Ahonen oddając skoki na odległość 90m oraz 94m. Na najniższym stopniu podium znalazł się Jarkko Määttä (90m/92m; 232pkt). 

Tuż za podium wylądował Ansi Koivuranta (90,5/90,5m; 230pkt). Na wysokim, piątym miejscu sklasyfikowany został powracający do czynnego skakania, Janne Ahonen. „Maska” uzyskał w swoich skokach 87,5m i 93m oraz łączną notę 228pkt. Na szóstym miejscu uplasował się Olli Muotka (90,5m/90m; 227pkt). Pozostałe miejsca można zobaczyć TUTAJ.

Szczegółowe wyniki wszystkich konkursów można zobaczyć TUTAJ

Kolejne zawody cyklu zostaną rozegrane jutro, 16 lipca w Kuusamo na skoczni Ruka, a ostatnia część zaplanowana została na 17 lipca w Vuokatti. 

Źródło: media fińskie / skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz