You are currently viewing ROSJANIE ODWOŁUJĄ PK w SOCZI 2014
Skocznie w Soczi (fot. skijumpingrus.ru)

ROSJANIE ODWOŁUJĄ PK w SOCZI 2014

Soczi RuSki.Gorki fot.Skijumpingrus.ru - ROSJANIE ODWOŁUJĄ PK w SOCZI 2014

Rosyjski Związek Narciarski podjął decyzję o odwołaniu zimowego Pucharu Kontynentalnego na olimpijskich skoczniach w Soczi. Zawody miały się odbyć 11 i 12 stycznia 2014 roku, jednak już teraz wiemy, że w zamian przeprowadzone zostaną tam Mistrzostwa Rosji (12-17 paźdzernika 2013), na które zaproszone zostaną wszystkie federacje narciarskie.

 

Zastanawiać może tak wczesne podjęcie decyzji przez Rosjan odnośnie zawodów mających się odbyć dopiero w przyszłym roku. Skąd pewność, że nie będzie możliwości przeprowadzenia w Soczi zawodów PK? Wśród przyczyn można podać chęć jak najlepszego przygotowania obiektów do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się już na początku lutego 2014 r. Stąd już na miesiąc przed Igrzyskami organizatorzy chcą zamknąć skocznię i zająć się bezpośrednim szykowaniem jej do tej imprezy. 

Jednym z powodów może być także opóźnienie w budowie całego kompleksu, co mogłoby zagrozić tym, że nie będzie on odpowiednio przygotowany do zawodów rangi FIS. O opóźnieniach w budowie olimpijskiego kompleksu skoczni pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: berkutschi.com / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz