SZWAJCARZY PEWNI SWEGO PRZED ZAWODAMI w EINDSIEDELN

SZWAJCARZY PEWNI SWEGO PRZED ZAWODAMI w EINDSIEDELN

Deschwanden Gregor B.Leja - SZWAJCARZY PEWNI SWEGO PRZED ZAWODAMI w EINDSIEDELN

Po rocznej przerwie zawody Letniej Grand Prix powrócą do Szwajcarii już w najbliższy piątek, 16 sierpnia. Podczas gdy szwajcarską drużynę prześladują kontuzje, Simon Ammann szykuje dla kibiców w Einsiedeln pewną niespodziankę.

W zeszłym roku w kalendarzu LGP zabrakło miejsca dla Szwajcarii, dlatego w tym roku organizatorzy robią wszystko, aby to sobie wynagrodzić: „Konkurs w Einsiedeln jest atrakcją w naszym letnim planie” – powiedział Berni Schödler, były szwajcarski skoczek, obecnie dyrektor skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim.

Ammann Simon B.Leja - SZWAJCARZY PEWNI SWEGO PRZED ZAWODAMI w EINDSIEDELN

Simon Ammann jeszcze nie uplasował się w pierwszej dziesiątce zawodów rozgrywanych tego lata, jednak jest zadowolony z postępu przygotowań do sezonu: „Postanowiliśmy w tym roku postawić na technikę, mniej na skakanie. To mi pomaga spokojnie rywalizować w zawodach i pozytywnie wykorzystać adrenalinę”. Jego kolega z kadry, Gregor Deschwanden jest bardzo zadowolony po zajęciu 11. miejsca w Wiśle: „Dużo pracowałem nad pozycją dojazdową co dało efekty, bo mój czas dojazdowy znacznie się poprawił. Mam nadzieję, że i w Einsiedeln zaprezentuję się z dobrej strony”. Marco Grigoli, który ostatnio kończył swój występ na kwalifikacjach, czeka na zawody u siebie, stawiając sobie za cel awans do konkursu i do drugiej serii.: „Chciałbym nawiązać do dobrej postawy jaką zaprezentowałem podczas konkursu drużynowego w Wiśle”.

 

kuenzle martin s.piwowar - SZWAJCARZY PEWNI SWEGO PRZED ZAWODAMI w EINDSIEDELN

Oprócz nich, na belce startowej zasiądą także Pascal Egloff, Pascal Sommer i Kilian Peier. Niestety, Pascal Kälin będzie musiał pauzować przez zerwania więzadła krzyżowego podczas grania w siatkówkę. Wśród pań w zawodach nie weźmie udziału Sabrina Windmüller, która doznała urazu kostki. Ich nieobecność zadecydowała o tym, że nie obejrzymy Szwajcarii w konkursie drużyn mieszanych w Courchevel (14 sierpnia).

W konkursach indywidualnym obejrzymy tam zatem czterech zawodników (Ammann, Egloff, Sommer, Peier) i jedną zawodniczkę (B. Windmüller). Jeżeli pogoda dopisze, kibice będą mieli okazję zobaczyć skaczącego Simona Ammanna – nie tylko na skoczni, bowiem czterokrotny Mistrz Olimpijski planuje skoczyć też ze spadochronem!

Wstęp na zawody w Einsiedeln jest w tym roku bezpłatny.

Źródło: skispringen.com / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz