KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ – SkokiPolska.pl

KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ – SkokiPolska.pl

wizualizacja - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl

Trwają wakacje, w skokach mamy lekki zastój. Żeby uatrakcyjnić okres posuchy, specjalnie dla Was przygotowaliśmy mały konkurs wiedzy historycznej o skokach narciarskich. Co 3 dni będziemy publikować na łamach strony 5 pytań. Na przesłanie odpowiedzi macie czas do pojawienia się kolejnego zestawu pytań. Zwycięży osoba która uzbiera największą ilość punktów (1 punkt za poprawną odpowiedź).

 

Przewidujemy 10 zestawów pytań, zatem do zdobycia jest 50 punktów. W wypadku zdobycia przez kilka osób pierwszego miejsca, przewidujemy dogrywkę – dodatkowy zestaw pytań.

Mamy kilka ciekawych nagród, między innymi odznakę z Mistrzostw Świata FIS 1962 w Zakopanem, najnowszy plakat z autografem Piotra Żyły, kartki z autografami skoczków (Schlierenzauer, Ito, Miętus).

Odpowiedzi na pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: konkursy.skokipolska@gmail.com z podaniem danych korespondencyjnych.

 

A oto pierwsza porcja pytań:

1. Jak nazywała się pierwsza Polka skacząca na nartach i jedna z pierwszych skoczkiń na świecie, a także w którym roku i gdzie zwyciężyła w konkursie o Mistrzostwo Polski w skokach panów, seniorów II. klasy?

2. W którym roku odbywały się I Międzynarodowe Zawody Narciarskie w Zakopanem i kto został podczas nich Mistrzem Tatr?

3. Plakat ten pochodzi z międzynarodowych zawodów narciarskich które odbyły się w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Podaj nazwę tych zawodów, datę ich rozgrywania i podium wielkiego konkursu skoków.

pytanie3 - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl

4. Fotografia ta przedstawia wybitnego polskiego działacza narciarskiego. Jak się nazywał, jaką funkcję pełnił w PZN, w przedwojennym rządzie RP i jaki miał stopień wojskowy?

pytanie4 - KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ - SkokiPolska.pl

5. Ilu zawodników zostało zgłoszonych do konkursu skoków o Mistrzostwo Świata FIS 1939 w Zakopanem? Kto zwyciężył i kto zajął 30. miejsce podczas tych zawodów?

 

Na przysyłanie odpowiedzi macie czas do czwartku wieczorem – powodzenia ! 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz