You are currently viewing PUCHAR KARPAT w RASNOVIE ODWOŁANY

PUCHAR KARPAT w RASNOVIE ODWOŁANY

rasnov newsbv.ro - PUCHAR KARPAT w RASNOVIE ODWOŁANY

Rasnov miał być w czasie tego weekendu (5-6 października) miejscem kolejnych zawodów w ramach nowego cyklu – FIS Carpathian Cup (Puchar Karpat). Niestety konkursy w Rumunii zostały odwołane z powodu małej ilości zgłoszonych zawodników i nacji.

 

Do zawodów zgłosiły się tylko nieliczne reprezentacje gospodarzy – Rumunii oraz Bułgarii. W związku z tym, że decyzją jury – zawody Pucharu Karpat zostały odwołane, na mniejszych obiektach (K-15, K-35, K-64) swoich sił mogli spróbować młodzi rumuńscy skoczkowie i skoczkinie.

Polacy nie mogli pojawić się w Rasnovie, gdyż dzisiaj w Szczyrku odbywają się Mistrzostwa UKS-ów, czyli mistrzostwa Polski w najmłodszych grupach wiekowych. Ukraińcy również przeprowadzają w tych dniach krajowe zawody.

FIS Carpathian   Szczyrk 2013 - PUCHAR KARPAT w RASNOVIE ODWOŁANY

Renata Nadarkiewicz – koordynator cyklu FIS Carpathian Cup powiedziała nam, że pod koniec miesiąca będzie znany dokładniejszy kalendarz zawodów w ramach Pucharu Karpat. Do organizacji konkursów następnego lata (poza Polską i Rumunią) ma się zgłosić także Słowacja. Tamtejsi działacze chcieliby, aby zawody odbyły się w Bańskiej Bystrzycy (skocznia Areal Złty Piesok K-63). W dalszych planach są także konkursy w Czechach.

Pojawił sie także pomysł zmiany grup wiekowych, które mogą startować w zawodach cyklu. Do tej pory w konkursach mogli startować zawodnicy do 20. roku życia, po zmianach do startu dopuszczeni będą maskymalnie – 18-latkowie.

Przypomnijmy, że pierwsze zawody Pucharu Karpat odbyły się w Szczyrku w dniach 21-22 września tego roku, a triumfowali w nich Polacy: Mateusz Kojzar, Szymon Szostok oraz Magdalena Pałasz.

informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz