ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w CHORWACJI

ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w CHORWACJI

kruczek lukasz b.leja - ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w CHORWACJI

Letnia Grand Prix dobiegła końca, więc skoczkowie narciarscy mogą skupić się na przygotowaniach do nadchodzącego sezonu zimowego, który będzie obfitował w wiele ważnych konkursów. Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się już 23 listopada w Klingenthal (konkurs drużynowy). Skoczkowie kadry A, młodzieżowej oraz juniorskiej wraz ze sztabem szkoleniowym udali się na zgrupowanie kondycyjne do Chorwacji, które potrwa do 15 października.

 

Polacy w nadmorskim Dubrovniku będą pracowali nad dyspozycją fizyczną na siłowni, w hali oraz w basenie. Obóz kondycyjny na pewno będzie stwarzał okazję do zakosztowania słońca i naładowania akumulatorów przed zbliżającym się ciężkim sezonem. Na skocznie zawodnicy wrócą po zakończeniu zgrupowania.

W treningach uczestniczą:

  • Kadra A: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus.
  • Kadra młodzieżowa: Stefan Hula, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek.
  • Kadra juniorska: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł.

mietus krzysztof fot.izabela.piasecka olga.krol - ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w CHORWACJI

Zawodnicy przebywają w Chorwacji wraz z trenerami Łukaszem Kruczkiem, Zbigniewem Klimowskim, Grzegorzem Sobczykiem oraz Robertem Mateją. Sztab uzupełniają fizjoterapeuci Łukasz Gębala i Michał Górny oraz serwisant Kacper Skrobot.

„Jest to normalne zgrupowanie treningowe. Na takim, kiedy nie ma skakania można zrobić nieco więcej innych elementów. Zawodnicy na miejscu maja możliwości regeneracji – po prostu jest nieco więcej czasu na trening motoryczny. Ten trening nie ma na celu podnoszenia możliwości zawodników, a raczej dopracowanie pewnych elementów, na które nie zawsze jest czas w trakcie zgrupowań kiedy trenujemy na skoczni. Każdy wyjazd może zawierać ponadto elementy integracyjne. Ten nie różni się pod tym względem od innych, które były realizowane do tej pory.” – powiedział nam trener kadry – Łukasz Kruczek.

Kot Maciej I.Piasecka O.Krol - ŁUKASZ KRUCZEK o ZGRUPOWANIU POLSKIEJ KADRY w CHORWACJI

Polska kadra już od kilku lat przed sezonem zimowym bierze udział w jednym z cieplejszych krajów. „Zawsze udaje się nam na takim wyjeździe zrealizować to co chcemy, więc pod tym względem jest to element sprawdzony.‎” – zaznaczył szkoleniowiec.

Zapytany o zmęczenie zawodników sezonem letnim, Kruczek odpowiedział: „Na pewno odpoczynek przydaje się tym zawodnikom, którzy najwięcej startowali. Chociaż tutaj też nie ma reguły. Startów nie było za dużo, zawsze staraliśmy sie dozować tak, by był czas i na trening i na starty.”

Trenera Polaków poprosiliśmy także o komentarz dotyczący regulacji przepisów, które niedawno zatwierdził FIS (większa kompensacja za wiatr w plecy i dodawanie punktów za niższą belkę pod warunkiem uzyskania 95% odległości HS). „Jeśli chodzi o te 95% to na pewno zmniejszy ilość sytuacji kiedy trener będzie obniżać belkę zawodnikowi. Stało się to bardziej ryzykowne. Jeśli chodzi o kompensację, to teraz, w pewnym sensie, bardziej premiuje się za wiatr z tyłu. Zrobi się jeszcze ciaśniej w trakcie zawodów o zmiennych warunkach.” – twierdzi Kruczek.

Źródło: informacja własna / PZN

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz