CHOROBA KOIVURANTY – FIN PRZERYWA TRENINGI

CHOROBA KOIVURANTY – FIN PRZERYWA TRENINGI

koivuranta anssi mihonl - CHOROBA KOIVURANTY – FIN PRZERYWA TRENINGI

Wydawać by się mogło, że reprezentacja Finlandii powoli wychodzi na prostą, a skoczkowie przygotowują się do nowego sezonu bez żadnych dolegliwości. Na miesiąc przed inauguracją pech choroby dopadł Anssiego Koivurantę. Skoczka czeka kilka tygodni przerwy w treningach. Jak się okazuje, Fin w przeszłości doświadczył takiej samej dolegliwości.

Podczas obozu treningowego w Oberstdorfie w zeszłym tygodniu w organizmie Koivuranty, po badaniach krwi, stwierdzono bakterię mykoplazmy. Fin będzie musiał przejść kurację antybiotykową, ponieważ bakteria ta jest zagrożeniem dla organizmu. Przypomina grypę jednak ostatecznie może powodować wiele równie poważnych powikłań. Skoczka czeka co najmniej trzy tygodnie przerwy na rekonwalescencję i odpoczynek.

„Moje nogi były jak z ołowiu, nie miałem napędu, odczułem spadek wydajności. Teraz wiem, że przyczyną jest choroba a nie system treningów.” – powiedział skoczek, który już od dłuższego czasu odczuwał dolegliwości.

To już drugie zachorowanie Koivuranty – latem 2010 roku, kiedy startował jako kombinator norweski, Anssi również chorował z powodu tejże bakterii. Nie mógł uczestniczyć w treningach wytrzymałościowych do biegów, stąd ostatecznie zajął się skokami narciarskimi.

Źródło: media fińskie i niemieckie

Podziel się:

Dodaj komentarz