You are currently viewing SKOCZNIA w SŁOWEŃSKIM VELENJE ZOSTANIE ZBURZONA

SKOCZNIA w SŁOWEŃSKIM VELENJE ZOSTANIE ZBURZONA

Velenje Grajski.Gric fot.SSK.Velenje - SKOCZNIA w SŁOWEŃSKIM VELENJE ZOSTANIE ZBURZONA

Skocznia w słoweńskim Velenje została zbudowana w 1988 roku. Początkowo był to obiekt K-75, który spełniał wszystkie niezbędne normy. Dwanaście lat później skocznię rozbudowano do rozmiaru K-85. W 2011 roku zakazano używania obiektu, gdyż wykryto prawne nieprawidłowości. Teraz skocznia, na której przeprowadzano kiedyś konkursy Pucharu Kontynentalnego, przechodzi do historii.

 

Jeszcze kilka lat temu skakali tu tacy zawodnicy, jak Robert Kranjec czy Peter Prevc, a dzisiaj budowla grozi zawaleniem. Właśnie rozpoczęły się prace nad rozbiórką starej i budowę w tym miejscu nowej, mniejszej skoczni K-55. Likwidacja większego obiektu nie wpłynie na prace szkoleniowe z młodymi sportowcami, którzy głównie korzystają ze skoczni K-8, K-14 i K-22 (klub posiada obecnie 29 zawodników). Na nowej skoczni, nie będą mogły za to odbywać się konkursy Pucharu Kontynentalnego.

Aby w Velenje znowu można było skakać dalej, potrzebne będą ogromne nakłady finansowe. O te będzie jednak trudno, gdyż większość pieniędzy z funduszu przeznaczonego na krajowe skoki otrzymuje skocznia w Planicy.

Źródło: siol.net

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz