PIERWSZE SKOKI JACOBSENA PO KONTUZJI

PIERWSZE SKOKI JACOBSENA PO KONTUZJI

jacobsen anders lot fot.s.piwowar - PIERWSZE SKOKI JACOBSENA PO KONTUZJI

Anders Jacobsen oddał dziś pierwsze skoki od czasu groźnej kontuzji kolana, której nabawił się podczas upadku w zawodach Pucharu Świata w Planicy w marcu tego roku.

 

28-letni Norweg dzisiaj rano wykonał pełną sesję treningową składającą się z 8 skoków, które oddał na skoczni Midtstubakken (K-95 / HS-106) w Oslo. W niektórych próbach osiągał nawet 100-metrowe odległości. Pozytywnie wypowiedział się o nich trener norweskiej kadry Alexander Stöckl. „To były całkiem normalne skoki. Myślę, że nie jestem pod wielkim wrażeniem, ale jestem zadowolony. Nie było żadnych problemów z kolanem Andersa” – powiedział Austriak.

„Przed pierwszym skokiem byłem trochę poddenerwowany i podekscytowany. Skoki często mi się śniły.” – przyznał sam Jacobsen.

Z jego powrotu na skocznię jest usatysfakcjonowany również dyrektor sportowy norweskiej kadry – Clas Brede Brathen. „Zarówno Anders, jak i trenerzy powinni być zadowoleni. Po trzech skokach Anders wykonał nawet telemark.” – powiedział.

Przypomnijmy, że Jacobsen w marcu zerwał więzadło w kolanie, a po operacji doznał dodatkowo zakażenia rany. Obecnie jednak stan zdrowia norweskiego skoczka wydaje się być w bardzo dobrym stanie, co pozwala mu skoncentrować się na przygotowaniach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Dodajmy też, że zimowy sezon w Norwegii miał rozpocząć się już w czasie najbliższego weekendu, sobotnimi zawodami Norges Cup w Rena, jednak z powodu braku śniegu – konkurs ten został odwołany.

Źródło: adressa.no

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz