MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „DECYZJA o WYSTĘPIE BIEGUNA w KUUSAMO – JUTRO”

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „DECYZJA o WYSTĘPIE BIEGUNA w KUUSAMO – JUTRO”

Maciusiak Maciej fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "DECYZJA o WYSTĘPIE BIEGUNA w KUUSAMO - JUTRO"Maciej Maciusiak jako trener kadry juniorskiej reprezentacji polski był bardzo zadowolony, ale i pozytywnie zaskoczony zwycięstwem swojego podopiecznego – Krzysztofa Bieguna w dzisiejszychy zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. Szkoleniowiec ocenia występ 19-latka i mówi o najbliższych planach startowych.

 

„Cała ekipa bardzo się cieszyła, jesteśmy bardzo zadowoleni. Spodziewałem się dobrych skoków Krzyśka, że będzie go stać na wskoczenie do 'dziesiątki', ale ta wygrana nawet nas troszkę przerosła. Nawet Krzysiek się tego nie spodziewał” – powiedział Maciusiak.

Biegun Krzysiek B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "DECYZJA o WYSTĘPIE BIEGUNA w KUUSAMO - JUTRO"„Wszystkie skoki Krzyśka w Klingenthal były dobre, ale nie perfekcyjne, nawet ten ostatni – konkursowy. Spóźnił trochę ten skok, ale mimo wszystko były to jedne z najlepszych jego skoków w karierze” – ocenił trener polskich juniorów.

Maciusiak opowiada też o odczuciach, które towarzyszyły mu, kiedy Biegun stał na najwyższym stopniu pucharowego podium: „Dreszcze przechodziły przez ciało i było to bardzo miłe. Wcześniej cieszyłem się z każdego podium Adama Małysza, dziś podobnie stało się w przypadku Krzyśka” 

Szkoleniowiec mówi też o planach lidera PŚ na najbliższy start w Finlandii: „Wcześniej zdecydowaliśmy w sztabie szkoleniowym kadry juniorskiej, że jest to jeszcze zbyt młody zawodnik, aby startować w Kuusamo i było mówione, że Kuusamo odpuszczamy. Teraz się jednak nad tym zastanowimy, porozmawiamy z Krzyśkiem, decyzję podejmę jutro wieczorem”

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz