INAUGURACJA SEZONU PŚ w WARSZAWIE – ROZMOWY TRWAJĄ

INAUGURACJA SEZONU PŚ w WARSZAWIE – ROZMOWY TRWAJĄ

satdion narodowy wawa - INAUGURACJA SEZONU PŚ w WARSZAWIE - ROZMOWY TRWAJĄPierwsze wzmianki o możliwości przeprowadzenia konkursu skoków narciarskich, inaugurującego sezon 2014/2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie, pojawiły się już na początku tego roku. Mimo że początkowo brzmiało to nierealnie, obecnie trwają już rozmowy między Polskim Związkiem Narciarskim, spółką zarządzającą stadionem i FIS-em.

 

„Spółka, która się tym zajmuje, coraz bardziej konkretnie jest przygotowana. Nie wszystko jednak jeszcze wiemy i nie wszystko jeszcze nam odpowiada. Na razie temat wciąż jest aktualny” – twierdzi Apoloniusz Tajner.

Gdyby zawody rzeczywiście miały się odbyć w Warszawie, zostałyby przeprowadzone w pierwszej połowie listopada. Jednak na razie nie znajdziemy takiej informacji we wstępnym kalendarzu na przyszły sezon.

Grzegorz Mikuła – sekretarz generalny PZN, zwraca uwagę na wysokie koszty przedsięwzięcia i podkreśla, że decyzje zostaną podjęte po przedstawieniu szczegółowego planu przez spółkę zajmującą się Pucharem Świata: „Chcemy mieć też stuprocentową pewność, że będzie to realne technicznie. Czekamy na to, żeby zostały złożone wszystkie materiały, jakie są możliwe, żeby zobaczyć, czy to stoi na bardzo solidnej podstawie. Nie chcielibyśmy bowiem zgłosić czegoś, co później będziemy musieli odwoływać. Choć, to spółka będzie organizatorem zawodów, to my – jako PZN – musimy zgłosić je do FIS”.

Czy stolica pojawi się u boku Wisły i Zakopanego, czy może zastąpi któreś z nich? Jak twierdzi Mikuła, „nie można tego wykluczyć”.

 

Źródło: Tomasz Kalemba / eurosport.onet.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz