You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „STOCH, ŻYŁA i KOT SĄ w PODOBNEJ DYSPOZYCJI”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „STOCH, ŻYŁA i KOT SĄ w PODOBNEJ DYSPOZYCJI”

Kruczek Lukasz fot.A.Sierotnik - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "STOCH, ŻYŁA i KOT SĄ w PODOBNEJ DYSPOZYCJI"Dzisiejsze kwalifikacje w niemieckim Tititsee-Neustadt były bardzo pomyślne dla reprezentantów Polski. Wygrał w nich Kamil Stoch, ponadto wszyscy nasi kadrowicze awansowali do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata.

 

SkokiPolska: Jak oceniłby Pan dzisiejsze skoki Kamila Stocha, na czym polega poprawa wypracowana w Zakopanem?

Łukasz Kruczek: Tylko na tym, że skoki są bardziej wyrównane. One od początku sezonu były OK, ale mała ilość skoków treningowych powodowała, że dobre skoki przeplatane były mniej udanymi. W dniu dzisiejszym wszystkie były bardzo zbliżone do siebie, co udało się wypracować podczas treningu w Zakopanym.

 

SkokiPolska: Piotr Żyła od konkursu na dużej skoczni w Lillehammer oddaje kolejne dobre skoki. Czy można powiedzieć, że służą mu większe skocznie?

Łukasz Kruczek: Wielkość skoczni nie ma tu znaczenia, raczej podobnie jak u Kamila jest to zwiększona powtarzalność techniczna skoków.

 

SkokiPolska: Do tej dwójki zdaje się dołączać Maciek, czy można określić, który zawodnik z trójki Stoch-Żyła-Kot jest obecnie najmocniejszy?

Łukasz Kruczek: Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Wszyscy wymienieni zawodnicy są w podobnej dyspozycji.

 

SkokiPolska: Mówiło się o konieczności drobnych korekt u Jana Ziobro, Dawida, czy treningi w Zakopanem, pomogły wrócić na właściwe tory, te z Klingenthal?

Łukasz Kruczek: O korektach nie słyszałem… trening miał na celu ustabilizowanie skoków, czyli zwiększenie ich powtarzalności. Na tyle, na ile można to zrobić jednym treningiem – to zrobiliśmy.

 

SkokiPolska: Co można powiedzieć o skoczni Hochfirstschanze? Są zapewne zawodnicy, którzy nie mieli na niej okazji skakać do tej pory.

Łukasz Kruczek: Nie ma zawodnika, który tu wcześniej nie skakał. Tutaj cyklicznie odbywały się też zawody Pucharu Kontynentalnego. Skocznia taka „normalna”. Przede wszystkim dziś były super warunki dla wszystkich zawodników, bez loterii. Jeśli prognozy się sprawdzą, w kolejne dni ma być podobnie.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz