PLEBISCYT PS: ŁUKASZ KRUCZEK TRENEREM ROKU, POLSCY SKOCZKOWIE ODKRYCIEM ROKU

PLEBISCYT PS: ŁUKASZ KRUCZEK TRENEREM ROKU, POLSCY SKOCZKOWIE ODKRYCIEM ROKU

Polacy M.Grzywa - PLEBISCYT PS: ŁUKASZ KRUCZEK TRENEREM ROKU, POLSCY SKOCZKOWIE ODKRYCIEM ROKUZnamy już pierwsze rozstrzygnięcia 79. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Trenerem Roku został szkoleniowiec polskiej kadry skoczków – Łukasz Kruczek, a tytuł Odkrycie Roku przypadło polskiej kadrze skoczków. To wielkie wyróżnienie dla skoków narciarskich w Polsce i docenienie sukcesów w tej dyscyplinie w ostatnich latach.

 

Łukasz Kruczek mimo, iż na początku swojej kadencji nie był uważany za właściwą osobę na tym stanowisku, później udowodnił jednak, że całkowicie zasługuje zarówno na bycie trenerem polskiej kadry narodowej, jak i na przyznany mu teraz tytuł Trenera Roku. Przyzwyczaił polskich kibiców do stonowanych i przemyślanych decyzji oraz dogłębnej analizy sytuacji w polskiej kadrze. Nie podejmowanie pochopnych decyzji pozwoliło prowadzonej przez niego kadrze na spokojną drogę do czołówki światowych skoków narciarskich.

Kruczek Lukasz Anna.Cis - PLEBISCYT PS: ŁUKASZ KRUCZEK TRENEREM ROKU, POLSCY SKOCZKOWIE ODKRYCIEM ROKUNajwiększym sukcesem trenerskim Łukasza Kruczka jest złoty medal Kamila Stocha w Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme w 2013 roku oraz brązowy medal w drużynie (Stoch, Żyła, Kot, Kubacki) na tej samej imprezie.

Ponadto prowadzeni przez Kruczka zawodnicy 43-krotnie stawali na podium zawodów Pucharu Świata (łącznie z miejscami na podium Adama Małysza, którego indywidualnym trenerem był Hannu Lepistoe), zwyciężając w nich 13 razy. W zawodach drużynowych Polacy byli za jego kadencji na podium 6-krotnie.

POLACY Fiemme A.Kosman - PLEBISCYT PS: ŁUKASZ KRUCZEK TRENEREM ROKU, POLSCY SKOCZKOWIE ODKRYCIEM ROKUMiniony rok to znakomite występy Kamila Stocha (wspomniane Mistrzostwo Świata), a także 10 pucharowych podiów (4 zwycięstwa). W PŚ wygrywali także: Piotr Żyła, Krzysztof Biegun i Jan Ziobro. W sezonie 2012/2013 Polska zajęła 3. miejsce w Pucharze Narodów stając się trzecią nacją w skokach narciarskich na świecie.

Wyróżnienia te są znakomitą nagrodą dla polskich skoków, docenieniem pracy wielu osób zaangażowanych w polskie skoki narciarskie. Wszystkim wyróżnionych serdecznie gratulujemy !

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz