MELANIE FAIßT KOŃCZY KARIERĘ
Melanie Faisst (fot. Stefan Piwowar)

MELANIE FAIßT KOŃCZY KARIERĘ

Faisst Melanie S.Piwowar - MELANIE FAIßT KOŃCZY KARIERĘMelanie Faißt kończy karierę jako skoczkini narciarska. 23-letnia zawodniczka z Niemiec, chce się skupić na swojej przyszłej karierze zawodowej.

Melanie Faißt, ogłosiła właśnie, że kończy swoją karierę sportową. Taki wniosek wyciągnęła zawodniczka po utracie możliwości wzięcia udziału w ZIO w Soczi. Za najważniejszy cel zimy, postawiłam sobie zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie, ale muszę zaakceptować, że to marzenie nie będzie zrealizowane. Dlatego zdecydowałam się zakończyć karierę sportową i chciałabym się skupić na mojej przyszłości zawodowej. Decyzja ta była trudna, ponieważ skoki narciarskie były dla mnie jednocześnie pasją i spełnieniem, powiedziała niemiecka zawodniczka.

Andreas Bauer, szkoleniowiec kobiecej kadry, jest rozczarowany decyzją zawodniczki. Wraz z Melanie Faißt tracimy utalentowaną skoczkinię. Po nie udanej próbie zakwalifikowania się na IO, podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Musimy to zaakceptować. Życzymy Melanie wszystkiego najlepszego w przyszłości”, powiedział Bauer.

Faißt, siedem razy stawała na podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego, ale tylko raz stała na podium Pucharu Świata (Lillehammer 2011). Zdobyła mistrzostwo Niemiec w 2005 roku, cztery razy brała udział w MŚ Juniorów i 14 razy kończyła zawody w czołowej „10” PŚ.

Źródło: skispringen.com

Podziel się:

Dodaj komentarz