ADAM MAŁYSZ ZREZYGNOWAŁ z FUNKCJI ATTACHE OLIMPIJSKIEGO w SOCZI
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

ADAM MAŁYSZ ZREZYGNOWAŁ z FUNKCJI ATTACHE OLIMPIJSKIEGO w SOCZI

malysz adam b.leja - ADAM MAŁYSZ ZREZYGNOWAŁ z FUNKCJI ATTACHE OLIMPIJSKIEGO w SOCZIAdam Małysz zrezygnował z funkcji olimpijskiego attaché Reprezentacji Polski w Soczi. Dziś były polski skoczek narciarski podjął decyzję, że jednak nie będzie wspomagać naszej kadry podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, które rozpoczynają się 7. lutego.

 

W oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie PKOl, tak Adam Małysz przedstawia swoją decyzję: „Ze względu na wcześniej podjęte zobowiązania i będące obecnie w toku kampanie reklamowe moich sponsorów oraz w nawiązaniu do wymagań MKOl wiążących się z funkcją Attaché Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, z żalem muszę zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Chciałbym jednocześnie podziękować za obdarzenie mnie zaufaniem oraz za tak zaszczytną propozycję. Mimo niemożności piastowania honorowej funkcji Attaché, całym sercem będę kibicował zmaganiom wszystkich polskich sportowców reprezentujących nasz kraj podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi”

W wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego, już w mniej oficjalnym tonie Adam Małysz zdradza więcej szczegółów dotyczących jego rezygnacji: „Chodzi o to, że przepisy MKOl uniemożliwiają w czasie igrzysk i jakiś czas po nich występy w reklamach. Nie byłem na to przygotowany. Myślałem, że to dotyczy tylko zawodników i trenerów. (…)Mam wiążące umowy sponsorskie, które to wykluczają. Choćby na stacjach Orlenu jest mnóstwo billboardów ze mną i teraz musiałyby być zdjęte.” – powiedział 4-krotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Przypomnijmy, że Adam Małysz tę funkcję otrzymał 10. czerwca 2010 roku z rąk PKOl. Dziś jednak z niej zrezygnował.

Źródło: Przegląd Sportowy / PKOl

Podziel się:

Dodaj komentarz