HANKUS dla SkokiPolska: „MAGDA POKAZUJE OGROMNY CHARAKTER”

HANKUS dla SkokiPolska: „MAGDA POKAZUJE OGROMNY CHARAKTER”

Hankus Slawomir - HANKUS dla SkokiPolska: "MAGDA POKAZUJE OGROMNY CHARAKTER"Magdalena Pałasz zdobyła dziś pierwsze w historii punkty dla Polski w żeńskim Pucharze Świata. Z takiego obrotu sprawy może być zadowolony Sławomir Hankus. „Dobrze, że Magdzie udało się zdobyć pucharowe punkty. Na pewno to będzie ogromna motywacja, okazuje się, że się da i że można pracą coś osiągnąć” – mówi szkoleniowiec.

 

„Nie spodziewałem się pucharowych punktów już teraz, ale bardzo dobrze, że tak się Magdzie udało. Na pewno to będzie ogromna motywacja, okazuje się że się da i że można pracą coś osiągnąć. Asia dziś zepsuła skok konkursowy, w serii próbnej skoczyła bardzo fajnie, na 31-33 miejsce, a w zawodach troszkę za dużo chciała… nauka, nauka i jeszcze raz nauka” – ocenił polski trener i dodał – „Gratulacje dla Władysława Gąsienicy-Wawrytko [trener klubowy Magdaleny Pałasz – przyp.red.], że wykonał z Magdaleną dobrą pracę motoryczną, teraz trochę technicznie ją poprawimy i będzie fajnie”.

Palasz Magdalena trening - HANKUS dla SkokiPolska: "MAGDA POKAZUJE OGROMNY CHARAKTER"Przypomnijmy, że nie tak dawno Pałasz miała groźny upadek we włoskim Predazzo na treningach przed MŚ Juniorów. Jak twierdzi Hankus, Polka dalszymi startami pokazała, że ma dużą wolę walki. „Myślę, że nie ładnie można powiedzieć, że ’jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz’. Dobrze, że nic poważnego się nie stało, takie szczęście w nieszczęściu. Po upadku Magda poprawiła kilka błędów, które popełniała w locie i teraz jej skoki wyglądają dużo spokojniej. Jak mawiają, 'co cię nie zabije to cię wzmocni’ – Magda pokazuje ogromny charakter – mówi szkoleniowiec SMS Szczyrk.

Poznaliśmy też dalsze plany polskich skoczkiń, poza jutrzejszym drugim konkursem w Hinzenbach. „Zaczyna powolutku kreować się kierunek całościowej pracy i z tego jestem bardzo zadowolony. Muszę też dbać o to, aby moi podopieczni SMS szczyrk o mnie nie zapomnieli, więc teraz w planach mam LOTOS CUP. Plany dla dziewczyn na ten sezon to na pewno Puchar Kontynentalny i Puchar Świata w Falun. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to na przyszły sezon najważniejsze będą oczywiście MŚ Juniorów w Ałmatach, ale jeśli poziom sportowy się podniesie do dobrego pułapu to udział dziewczyn w MŚ w Falun jest bardzo realny. Wszystko jednak po kolei, od wiosny na spokojnie rozpoczniemy trening przygotowawczy i powinno być w przyszłym sezonie dobrze. Jeśli chodzi o sezon letni to mogę zapewnić, że w Grand Prix będziemy startować.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Podziel się:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Damian

    przepraszam ale w typowaniu napisałem na sobotni konkurs że Kamil bedzie 1 a nie Prevc zobaczcie sobie jak typowa łem na willingen zapowiedź program

Dodaj komentarz