AHONEN: „CELEM MEDAL OLIMPIJSKI, INACZEJ MÓGŁBYM ZOSTAĆ w DOMU”

AHONEN: „CELEM MEDAL OLIMPIJSKI, INACZEJ MÓGŁBYM ZOSTAĆ w DOMU”

ahonen janne kd - AHONEN: "CELEM MEDAL OLIMPIJSKI, INACZEJ MÓGŁBYM ZOSTAĆ w DOMU"Przed znakomitym fińskim skoczkiem – Janne Ahonenem, szóste Igrzyska Olimpijskie w karierze. Jak zapowiada „Maska”, zamierza walczyć o olimpijski medal, jednak jego forma, którą prezentował jesienią, nie jest już tak wysoka.

 

„Moim celem nadal jest olimpijski medal, jeśli by tak nie było, mógłbym zostać w domu” – stwierdził w rozmowie z fińskim portalem iltalehti.fi. Fiński skoczek, który w ostatnich tygodniach miał trochę problemów zdrowotnych ocenił swoją aktualną dyspozycję: „Teraz jestem już zdrowy, jednak forma i moc, którą zbudowałem jesienią, nieco uciekła”.

Ahonen został także zapytany o postawę fińskiej skoczkini – Julii Kykkaenen, która po zajęciu 3. miejsca w konkursie Pucharu Świata w Hinznenbach wydaje się być obecnie największą fińską nadzieją w tym sporcie. „Mimo, iż Julia jest obecnie najlepszą przedstawicielką fińskich skoków narciarskich, to nie jest okoliczność łagodząca dla mnie. Postaram się być tak dobry jak ona, lub nawet lepszy”.

Fiński „weteran” skoków narciarskich udaje się do Soczi bez swojej rodziny, zapytany, czy myślał o bezpieczeństwie antyterrorystycznym w Rosji podczas Igrzysk, odpowiedział: „Nie obawiam się ataków”.

 

Olimpijskie występy Ahonena (indywidualne):

Igrzyska (skocznia)

Miejsce

Zwycięzca

Whistler/Vancouver 2010 (K-125)

31.

S. Ammann

Whistler/Vancouver 2010 (K-95)

4.

S. Ammann

Pragelato/Turyn 2006 (K-125)

9.

T. Morgenstern

Pragelato/Turyn 2006 (K-95)

6.

L. Bystoel

Park City/Salt Lake City 2002 (K-120)

9.

S. Ammann

Park City/Salt Lake City 2002 (K-90)

4.

S. Ammann

Hakuba 1998 (K-120)

37.

K. Funaki

Hakuba 1998 (K-90)

4.

J. Soininen

Lillehammer 1994 (K-120)

25.

E. Bredesen

Lillehammer 1994 (K-90)

37.

J. Weissflog

Źródło: iltalehti.fi / informacja własna

 

Czytaj więcej:

Podziel się:

Dodaj komentarz