HENDRICKSON GOTOWA NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

HENDRICKSON GOTOWA NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

hendrickson sarah s.piwowar - HENDRICKSON GOTOWA NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIEMistrzyni Świata, Sarah Hendrickson, która w sierpniu ubiegłego roku doznała poważnej kontuzji kolana, realizuje już swój olimpijski sen. Teraz Amerykanka czuje się silniejsza niż kiedykolwiek i jest gotowa na starty w Soczi.

Po operacji trenowałam po sześć godzin dziennie. Chciałam znów odzyskać moc i teraz czuję się silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Od 11 stycznia ponownie skaczę. Wiedziałam, że kolano zareaguje, ale to bardzo dobrze. Operacja była pięć miesięcy temu i jestem całkowicie przekonana o tym co można zrobić w Soczi”, powiedziała 19-latka.

Jeśli Hendrickson jest w szczytowej formie, to jest jedną z niewielu zawodniczek, które mogą zagrozić Sarze Takanashi w zdobyciu złotego medalu. „Sara Takanashi jest  wielką sportsmenką. Jest dwa lata młodsza ode mnie, a jej wyniki mówią same za siebie”.

Podczas gdy Sarah Hendrickcon czasem walczy z presją, „Takanashi po prostu idzie na skocznie, skacze wspaniale, jakby nie było dla niej żadnego problemu”. Po kontuzji sytuacja Amerykanki jest trochę łatwiejsza. „Będąc po kontuzji, nie ma takiego ciśnienia. Wcześniej jeździłam jako panująca Mistrzyni Świata, teraz jestem trochę słabsza. Gdybym nie nabawiła się kontuzji, ciążyłaby na mnie ogromna presja”.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz