You are currently viewing SCHLIERENZAUER: „POTRZEBUJEMY NOWEGO IMPULSU i EMOCJI”

SCHLIERENZAUER: „POTRZEBUJEMY NOWEGO IMPULSU i EMOCJI”

Schlierenzauer Gregor AUT S.Piwowar - SCHLIERENZAUER: "POTRZEBUJEMY NOWEGO IMPULSU i EMOCJI"Kilkanaście dni po decyzji o odejściu Alexandra Pointnera ze stanowiska trenera kadry Austrii i zastąpienia go Heinzem Kuttinem, głos zabrał Gregor Schlierenzauer. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii podziękował byłemu szkoleniowcowi, jednocześnie przyznał, że w austriackich skokach nie działo się ostatnio najlepiej.

 

"Alex Pointner osiągnął bardzo wiele i razem z nim także i ja miałem czas obfity w sukcesy, dlatego chciałem mu bardzo podziękować. Bez niego nigdy nie byłoby to możliwe i nie oddałbym tego czasu nawet pomimo tego, że pojawiały się między nami różnice zdań" - powiedział 52-krotny triumfator konkursów Pucharu Świata.

Jak podkreślił jednak Schlierenzauer, w ostatnich latach w austriackich skokach nie wszystko działo się tak jak powinno, czego wyrazem były gorsze występy zarówno drużyny, jak i jego samego w minionym olimpijskim sezonie.

"W świecie sportu jest tak, że można bardzo szybko stać się wielbionym przez wszystkich, ale jeśli mówi się to co się myśli i wyniki nie są już tak rewelacyjne, można zostać szybko potępionym przez ludzi, którzy nie znają tła problemu. Musze to zaakceptować, bo nadal nie mam zamiaru przebierać w słowach" - zapewnił popularny 'Schlieri'.

Objęcie posady trenera przez Heinza Kuttina, Schlierenzauer skomentował krótko: "Potrzebujemy nowego impulsu i nowych emocji, czy to pozytywnych, czy negatywnych".

 

Źródło: schlieri.at / kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz