ARENA OLIMPIJSKIEGO FESTIWALU MŁODZIEŻY 2015 – SKOCZNIE w TSCHAGGUNS – OTWARTE

ARENA OLIMPIJSKIEGO FESTIWALU MŁODZIEŻY 2015 – SKOCZNIE w TSCHAGGUNS – OTWARTE

Tschagguns Montafoner.Schanzenzentrum fot.peter riedel.info  - ARENA OLIMPIJSKIEGO FESTIWALU MŁODZIEŻY 2015 - SKOCZNIE w TSCHAGGUNS - OTWARTEMimo, iż kilka dni temu rozpoczęło się lato, to w austriackim Tschagguns dokonano właśnie oficjalnego otwarcia kompleksu skoczni narciarskich Montafoner Schanzenzentrum. Największym obiektem jest ten o punkcie konstrukcyjnym wynoszącym 95 metrów (HS-108).

 

Skocznie juz zostały przetestowane przez kadrę austriackich kombinatorów norweskich, a także przez uczniów Gimnazjum Sportowego w Stams. Wszyscy bardzo entuzjastycznie odnosili się zarówno do swoich prób wykonanych na Montafoner Schanzenzentrum, jak i do nowoczesnych torów najazdowych będących dziełem firmy Petera Riedela (Sports Technology).

Kompleks skoczni w Tschagguns zawiera cztery obiekty o wymiarach: K-95, K-60, K-35, K-20. W związku z tym jest to kolejne znakomite austriackie centrum szkoleniowe, z którego korzystać będą zarówno najmłodsi adepci tego sportu, jak i kadry narodowe. Już w najbliższym czasie na nowych skoczniach mają trenować Szwajcarzy. Już 12 paźdzernika odbędą się tam także Mistrzostwa Austrii seniorów.

W 2015 roku skocznie w Tschagguns będą gościć XII edycję Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży (Vorarlberg / Liechstenstein 2015).

Więcej zdjęć nowo otwartego kompleksu skoczni znajdziecie na peter-riedel.info.

 

Źródło: peter-riedel.info

 
Podziel się:

Dodaj komentarz