LWÓW REZYGNUJE z WALKI O IGRZYSKA w 2022 ROKU

LWÓW REZYGNUJE z WALKI O IGRZYSKA w 2022 ROKU

igrzyska kola olimpijskie - LWÓW REZYGNUJE z WALKI O IGRZYSKA w 2022 ROKUZmniejsza się liczba kandydatów do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Z rywalizacji wycofali się już m.in. Sztokholm czy Kraków, a teraz zrezygnował także Lwów, który motywuje swoją decyzję złą sytuacją polityczną w kraju.

Oficjalna decyzja o rezygnacji Lwowa z walki o ZIO 2022 został ogłoszona po spotkaniu premiera Ukrainy, Arsenija Jaceniuka,  z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – Thomasem Bachem. Nie oznacza to jednak, że nasi wschodni sąsiedzi nie włączą się do rywalizacji o organizację tej imprezy w 2026 roku.

W tym momencie na 'placu boju' pozostały już tylko trzy miasta. Są nimi: Ałmaty (Kazachstan), Pekin (Chiny) oraz Oslo (Norwegia). Ostateczna decyzja, kto będzie gospodarzem XIV ZIO, zapadnie w lipcu 2015 roku na 127. sesji MKOI w Kuala Lumpur.

Przypominamy, że za cztery lata o olimpijskie medale najlepsi zawodnicy świata będą walczyć w południowokoreańskiej miejscowości Pyeongchang.

 

Źródło: mtv.fi

 
Podziel się:

Dodaj komentarz