Oslo wycofuje się z walki o igrzyska w 2022 roku

Oslo wycofuje się z walki o igrzyska w 2022 roku

Oslo Holmenkollbakken fot.S.Piwowar - Oslo wycofuje się z walki o igrzyska w 2022 roku

Na początku października trafiła do mediów informacja, że stolica Norwegii wycofała się z walki o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Decyzja zapadła po oświadczeniu norweskiego parlamentu, który opowiedział się przeciw finansowaniu imprezy. W wyścigu o miano gospodarza są już tylko dwa miasta azjatyckie, Ałmaty i Pekin.

Na posiedzeniu parlamentu zapadła decyzja, że władze nie doinwestują igrzysk. – Wierzymy, że właściwe jest w tym momencie zatrzymanie tego procesu – powiedział Trond Hellelande, lider norweskiej partii konserwatywnej.

Za główną przyczynę „poddania się” Oslo, podaje się fakt, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski stawiał wygórowane żądania. Helleland, skwitował wymogi Komitetu „okropnymi żądaniami, których demokratyczne państwa nie mogą zaakceptować”.

Kolejną kwestią jest finansowanie planowanych inwestycji w infrastrukturę sportową. Inwestycje nastąpią, ale w późniejszym czasie.

Informacja ta nie zostanie entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców Oslo, którzy w przeciwieństwie do krakowian, opowiedzieli się w lokalnym referendum za organizacją ZIO w ich mieście.

 

Źródło: eurosport.onet.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz