TCS Ga-Pa: Drugi trening dla Velty, przed nami kwalifikacje

TCS Ga-Pa: Drugi trening dla Velty, przed nami kwalifikacje

Velta Rune Zako B.Leja  - TCS Ga-Pa: Drugi trening dla Velty, przed nami kwalifikacjeNorweg Rune Velta oddał najlepszy skok w drugim treningu przed kwalifikacjami do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. W drugiej dziesiątce uplasowali się najlepsi z Polaków – Kamil Stoch i Piotr Żyła. Przed nami kwalifikacje do noworocznego konkursu na Grosse Olympiaschanze.

 

Rune Velta oddał najlepszy skok (136,5 m) drugiej serii treningowej w Ga-Pa. Za nim uplasował się zwycięzca pierwszego treningu – Anders Jacobsen (133,0 m). Trzecie miejsce zajął Roman Czech Roman Koudelka (135,0 m), a czwarty był lider turnieju – Stefan Kraft (132,0 m).

Kamil Stoch był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski (131,0 m / 11. miejsce), kilka miejsc niżej znalazł się Piotr Żyła (128,0 m / 14. miejsce). Poza czołową trzydziestką uplasowali się nasi pozostali reprezentanci: Dawid Kubacki (115,5 m / 32. miejsce), Aleksander Zniszczoł (115,5 m / 36. miejsce), Jan Ziobro (109,5 m / 50. miejsce) i Klemens Murańka (103,5 m / 62. miejsce).

 

Zobacz też wyniki pierwszego treningu >>

Wyniki drugiego treningu:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1
Rune Velta
NOR
136,5 m
69.8
2
Anders Jacobsen
NOR
133,0 m
69.6
3
Roman Koudelka
CZE
135,0 m
67.1
4
Stefan Kraft
AUT
132,0 m
66.5
5
Phillip Sjoeen
NOR
131,0 m
64.2
6
Simon Ammann
SUI
130,0 m
63.7
7
Richard Freitag
GER
131,5 m
63.3
8
Michael Hayboeck
AUT
125,5 m
61.8
9
Peter Prevc
SLO
131,5 m
61.7
10
Andreas Kofler
AUT
129,5 m
61.1
11
Kamil Stoch
POL
131,0 m
60.8
12
Michael Neumayer
GER
130,5 m
60.3
13
Nejc Dezman
SLO
133,0 m
60.2
14
Piotr Żyła
POL
128,0 m
59.4
15
Marinus Kraus
GER
129,5 m
57.9
16
Severin Freund
GER
128,5 m
57.8
17
Daiki Ito
JPN
127,5 m
54.9
18
Anders Fannemel
NOR
125,5 m
54.6
19
Stephan Leyhe
GER
127,0 m
52.8
20
Thomas Diethart
AUT
122,5 m
52.5
21
Johann Andre Forfang
NOR
125,0 m
51.9
22
Jernej Damjan
SLO
123,5 m
50.7
23
Jan Matura
CZE
128,5 m
50.0
24
Kento Sakuyama
JPN
119,5 m
49.0
25
Manuel Fettner
AUT
121,5 m
48.7
26
Davide Bresadola
ITA
122,0 m
46.2
27
Andreas Wank
GER
123,0 m
46.1
28
Anders Bardal
NOR
119,0 m
44.7
29
Lauri Asikainen
FIN
122,0 m
44.1
30
Vincent Descombes Sevoie
FRA
125,5 m
43.5
31
Robert Kranjec
SLO
121,5 m
43.0
32
Dawid Kubacki
POL
115,5 m
42.0
33
Gregor Deschwanden
SUI
113,5 m
41.8
34
Anze Lanisek
SLO
116,0 m
41.6
35
Anssi Koivuranta
FIN
116,5 m
40.3
36
Aleksander Zniszczoł
POL
115,5 m
40.0
37
Markus Eisenbichler
GER
116,5 m
39.3
38
Matjaz Pungertar
SLO
119,0 m
39.0
39
Jakub Janda
CZE
119,0 m
38.0
 
Daniel Wenig
GER
113,5 m
38.0
41
Nicholas Alexander
USA
115,5 m
37.5
42
Dimitry Vassiliev
RUS
116,5 m
37.4
43
Sami Niemi
FIN
114,5 m
35.5
44
Daniel-Andre Tande
NOR
113,5 m
34.6
45
Junshiro Kobayashi
JPN
111,5 m
33.3
46
Vladimir Zografski
BUL
110,0 m
31.3
47
Ilmir Hazetdinov
RUS
107,5 m
31.0
48
Jarkko Maeaettae
FIN
118,0 m
30.7
49
Killian Peier
SUI
114,0 m
30.4
50
Jan Ziobro
POL
109,5 m
30.3
 
Matthew Rowley
CAN
108,5 m
30.3
52
Taku Takeuchi
JPN
116,5 m
29.9
 
Seou Choi
KOR
113,0 m
29.9
54
Mikhail Maksimochkin
RUS
109,5 m
28.4
55
Antonin Hajek
CZE
109,0 m
28.1
 
Manuel Poppinger
AUT
108,5 m
28.1
57
Reruhi Shimizu
JPN
106,5 m
28.0
 
Daniele Varesco
ITA
111,5 m
28.0
59
Nicholas Fairall
USA
107,0 m
25.3
60
Paul Winter
GER
108,5 m
24.5
61
Federico Cecon
ITA
108,0 m
24.2
62
Klemens Murańka
POL
103,5 m
24.2
63
Karl Geiger
GER
106,5 m
22.9
64
Martin Hamann
GER
108,5 m
22.8
65
Vladislav Boyarintsev
RUS
110,5 m
21.7
66
Ronan Lamy Chappuis
FRA
106,0 m
20.7
67
Tim Fuchs
GER
104,5 m
19.2
68
Gabriel Karlen
SUI
103,0 m
18.3
69
Sebastian Bradatsch
GER
105,0 m
16.1
70
Nico Polychronidis
GRE
103,5 m
14.3
71
Martti Nomme
EST
102,0 m
10.2
72
Heung-Chul Choi
KOR
96,5 m
9.5
73
Marat Zhaparov
KAZ
101,5 m
9.1
74
Siim-Tanel Sammelselg
EST
98,0 m
7.7
75
Konstantin Sokolenko
KAZ
93,0 m
0.0
DNS
Gregor Schlierenzauer
AUT
DNS
Noriaki Kasai
JPN

Początek serii kwalifikacyjnej zaplanowany jest na godz. 13:45.

 

informacja własna

 
Podziel się: