You are currently viewing Wolfgang Loitzl kończy sportową karierę

Wolfgang Loitzl kończy sportową karierę

Loitzl.Wolfgang.WC .Planica.2014.fot .Julia .Piatkowska - Wolfgang Loitzl kończy sportową karieręPodczas konferencji prasowej przed konkursem lotów narciarskich na skoczni Kulm, Wolfgang Loitzl poinformował o zakończeniu kariery sportowej. – Ta decyzja wynika z wewnętrznego przekonania i rozumowego osądu, że to odpowiedni czas na pożegnanie ze sportem – powiedział utytułowany austriacki skoczek.

 

– To moje oficjalne odejście na sportową emeryturę. Decyzja dojrzewała przez ostatnie tygodnie. Wewnętrzne przekonanie i rozum podpowiadają mi, że nadszedł odpowiedni moment. Ostatnio praca nad sportową formą była bardzo mozolna. Pożegnanie nie jest jednak smutne. Miałem piękną karierę, jestem zdrowy i cieszę się, że w przyszłości będę mógł więcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi – skomentował swoją decyzję Loitzl.

Austriak zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 1996/1997. Największe sukcesy w karierze osiągał w 2009 roku, kiedy został Mistrzem Świata na skoczni normalnej w Libercu i triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Cały sezon 2008/2009 zakończył na trzecim miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Do historii skoków przejdzie konkurs w Bischofshofen, podczas którego sędziowie nagrodzili przepiękną próbę Austriaka czterema 20-punktowymi notami za styl (WIDEO).

Doświadczony skoczek, który za kilka dni będzie obchodził 35-urodziny, przez wiele lat był mocnym filarem austriackiej drużyny. Siedmiokrotnie zdobywał z nią Mistrzostwo Świata (sześć razy w skokach narciarkich i raz w lotach), a w 2010 roku także złoto olimpijskie w Vancouver oraz Mistrzostwo Świata w lotach w Planicy.

 

Źródło: kleinezeitung.at / oesv.at

 

Dodaj komentarz