Letnia Grand Prix na mamucie Copper Peak już w 2017 roku!

Letnia Grand Prix na mamucie Copper Peak już w 2017 roku!

Ironwood Copper.Peak usaskijumping.org - Letnia Grand Prix na mamucie Copper Peak już w 2017 roku!Bardzo ciekawe informacje docierają do nas zza oceanu. Jak informują amerykańskie media, mamucia skocznia narciarska Copper Peak w Ironwood ma znaleźć się we wstępnym kalendarzu cyklu Letniej Grand Prix w 2017 roku. Tym samym jedyny obiekt mamuci usytuowany poza Europą będzie też jedynym posiadającym igelitową nawierzchnię.

 
Ironwood Copper Peak 199x300 - Letnia Grand Prix na mamucie Copper Peak już w 2017 roku!
Skocznia 'Copper Peak’ w Ironwood, archiwum włodarzy skoczni

Plany odbudowy niszczejącej skoczni w stanie Michigan już od kilku lat pojawiały się na łamach naszego portalu. Kilka miesięcy temu Ironwood wizytował nawet dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer, dzięki czemu projekty i pomysły włodarzy obiektu zaczęły wydawać się coraz bardziej możliwe do zrealizowania. Aktualnie gromadzone są fundusze, które mają umożliwić odnowienie obiektu, w ramach którego wyprofilowany zostanie zeskok, zainstalowane plastikowe maty (umożliwiające całoroczne treningi), a wokół obiektu rozbudowana zostanie infrastruktura i niezbędne udogodnienia. Projekt zyskuje coraz większe poparcie amerykańskich władz, a także wsparcie finansowe firm co stwarza spore szanse na jego powodzenie.

Teraz w amerykańskich mediach pojawiła się informacja, według której już w 2017 roku na Copper Peak mogą odbyć się konkursy Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Byłyby to pierwsze letnie zawody zorganizowane na obiekcie mamucim i co więcej sama skocznia zyskałaby miano pierwszej w historii (do lotów), na której zainstalowano igelit. W planach są ponoć także konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w 2018 roku.

Przypomnijmy, że o planach organizacji zawodów LGP na mamucie Copper Peak informowaliśmy na łamach SkokiPolska.pl już w 2013 roku. Szczegóły >>

Warto dodać, że w latach 1970-1994 na amerykańskiej skoczni do lotów narciarskich odbyło się zaledwie 10 oficjalnych konkursów i od tego czasu obiekt był nieużywany. Stał się jednak wyjątkową atrakcją turystyczną i jest możliwe jego zwiedzanie. Najprawdopodobniej już w 2017 roku zostanie przywrócone jego pierwotne przeznaczenie.

Przeczytaj więcej na temat mamuciej skoczni Copper Peak w Ironwood na SkokiPolska.pl >>

 

źródło: yourdailyglobe.com / upmatters.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz