You are currently viewing Johann Forfang prawie pewny startu w Klingenthal

Johann Forfang prawie pewny startu w Klingenthal

Johann Andre Forfang TCS.Ga Pa.2015 2 fot.Julia .Piatkowska - Johann Forfang prawie pewny startu w KlingenthalDaniel-Andre Tande był pierwszym norweskim zawodnikiem, który został nominowany do składu na zawody Pucharu Świata w Klingenthal. Kilka dni po tej informacji, okazuje się że kolejnym skoczkiem najbliższym występu na Vogtland Arenie jest Johann Andre Forfang. Młody zawodnik jest na bardzo dobrej drodze do wysokiej formy.

 

- Jak dobry może być dla mnie ten sezon? Zawsze trudno powiedzieć, ponieważ trochę zależy to też od innych skoczków, ale mam nadzieję, że będę kontynuować to, co robiłem zeszłej zimy i osiągnę więcej miejsc w czołowej dziesiątce. To mój cel - powiedział 20-letni skoczek w rozmowie z portalem aftenposten.no.

Forfang wraz z kolegami z norweskiej kadry ma za sobą zgrupowanie regeneracyjne w hiszpańskiej Fuerteventurze. Okazuje się, że spędzony tam czas bardzo pomógł utalentowanemu skoczkowi, który ma za sobą operację zatok. - Udało mi się tam trochę zrelaksować. Mieliśmy też szczęście do pogody - przyznał Norweg, który ostatnimi czasy skupiał się na treningu wytrzymałościowym.

- Dobrze to wygląda. Johann stracił trochę skoków ze względu na operacje zatok, ale w tym czasie udało mu się dobrze wyszkolić fizycznie - zarówno odporność, jak i ogólną wytrzymałość - przyznał trener Alexander Stoeckl i dodał: - On z pewnością ma możliwość zrobienia kolejnych kroków, ale musimy poczekać. Najważniejszą rzeczą jest to, aby osiągnął stabilny, przyzwoity poziom.

O występie Forfanga w pucharowej inauguracji w Klingenthal, austriacki szkoleniowiec mówi krótko: - Ma na to bardzo duże szanse.

Sam zainteresowany już stawia sobie główne cele na nadchodzącą zimę. - Nie mogę się już doczekać konkursów w Norwegii - w Vikersund, na Holmenkollen i Granaasen. Są też oczywiście Mistrzostwa Świata w lotach na Kulm i Turniej Czterech Skoczni - wymienia.

Przypomnijmy, że Johann Andre Forfang, który w Pucharze Świata zadebiutował właśnie w minionym sezonie, zdołał już wywalczyć jedno miejsce na podium - zajął trzecią lokatę na Vikersundbakken (HS-225). W Ałmatach zdobył też dwa złote medale (indywidualny i drużynowy) Mistrzostw Świata Juniorów.

 

źródło: aftenposten.no

 

Dodaj komentarz