Johann Forfang prawie pewny startu w Klingenthal

Johann Forfang prawie pewny startu w Klingenthal

Johann Andre Forfang TCS.Ga Pa.2015 2 fot.Julia .Piatkowska - Johann Forfang prawie pewny startu w KlingenthalDaniel-Andre Tande był pierwszym norweskim zawodnikiem, który został nominowany do składu na zawody Pucharu Świata w Klingenthal. Kilka dni po tej informacji, okazuje się że kolejnym skoczkiem najbliższym występu na Vogtland Arenie jest Johann Andre Forfang. Młody zawodnik jest na bardzo dobrej drodze do wysokiej formy.

 

Jak dobry może być dla mnie ten sezon? Zawsze trudno powiedzieć, ponieważ trochę zależy to też od innych skoczków, ale mam nadzieję, że będę kontynuować to, co robiłem zeszłej zimy i osiągnę więcej miejsc w czołowej dziesiątce. To mój cel – powiedział 20-letni skoczek w rozmowie z portalem aftenposten.no.

Forfang wraz z kolegami z norweskiej kadry ma za sobą zgrupowanie regeneracyjne w hiszpańskiej Fuerteventurze. Okazuje się, że spędzony tam czas bardzo pomógł utalentowanemu skoczkowi, który ma za sobą operację zatok. – Udało mi się tam trochę zrelaksować. Mieliśmy też szczęście do pogody – przyznał Norweg, który ostatnimi czasy skupiał się na treningu wytrzymałościowym.

Dobrze to wygląda. Johann stracił trochę skoków ze względu na operacje zatok, ale w tym czasie udało mu się dobrze wyszkolić fizycznie – zarówno odporność, jak i ogólną wytrzymałość – przyznał trener Alexander Stoeckl i dodał: – On z pewnością ma możliwość zrobienia kolejnych kroków, ale musimy poczekać. Najważniejszą rzeczą jest to, aby osiągnął stabilny, przyzwoity poziom.

O występie Forfanga w pucharowej inauguracji w Klingenthal, austriacki szkoleniowiec mówi krótko: – Ma na to bardzo duże szanse.

Sam zainteresowany już stawia sobie główne cele na nadchodzącą zimę. – Nie mogę się już doczekać konkursów w Norwegii – w Vikersund, na Holmenkollen i Granaasen. Są też oczywiście Mistrzostwa Świata w lotach na Kulm i Turniej Czterech Skoczni – wymienia.

Przypomnijmy, że Johann Andre Forfang, który w Pucharze Świata zadebiutował właśnie w minionym sezonie, zdołał już wywalczyć jedno miejsce na podium – zajął trzecią lokatę na Vikersundbakken (HS-225). W Ałmatach zdobył też dwa złote medale (indywidualny i drużynowy) Mistrzostw Świata Juniorów.

 

źródło: aftenposten.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz