You are currently viewing Prevc zgarnia wszystko, brak Polaków w czołówkach klasyfikacji PŚ i TCS

Prevc zgarnia wszystko, brak Polaków w czołówkach klasyfikacji PŚ i TCS

Prevc Peter Golden.Eagle .2016 fot.Julia .Piatkowska - Prevc zgarnia wszystko, brak Polaków w czołówkach klasyfikacji PŚ i TCSTrwa fenomenalna seria Petera Prevca, który odnosząc w Bischofshofen szóste pucharowe zwycięstwo tej zimy, zwyciężył w 64.Turnieju Czterech Skoczni. Dodajmy, że Słoweniec plasuje się na czele także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Mimo występów poniżej oczekiwań najwyżej klasyfikowanym polskim zawodnikiem nadal jest Kamil Stoch.

Stoch Kamil fot.Klaudia.Zadebska 300x200 - Prevc zgarnia wszystko, brak Polaków w czołówkach klasyfikacji PŚ i TCS
Kamil Stoch, fot. Klaudia Zadębska

W klasyfikacji generalnej zakończonego dzisiaj 64. Turnieju Czterech Skoczni w bardzo przekonujący sposób triumfował Peter Prevc, który w ośmiu skokach zgromadził 1139,4 punktu. Jest on pierwszym od prawie 20 lat Słoweńcem, który zwyciężył w prestiżowych niemiecko-austriackich zawodach. Na drugim stopniu podium z dorobkiem 1112,9 punktu uplasował się Niemiec Severin Freund, który nawiązał do sukcesu Michaela Neumayera z sezonu 2007/2008. To właśnie on, aż do dziś, był ostatnim Niemcem na podium TCS. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej touru, po pasjonującej walce z norweskim rywalem, wskoczył Austriak Michael Hayboeck (1081,6 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Kamil Stoch, który jednak w turniejowych zmaganiach nie zachwycał. Zajął ostatecznie dopiero 23. pozycję gromadząc 800,3 punktu. Dwie lokaty niżej znalazł się Stefan Hula (766,4 pkt). Poza czołową trzydziestką uplasowali się: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Piotr Żyła.

Pełna klasyfikacja generalna 64. TCS >>>

Freund Severin WC.Zakopane.2014 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Prevc zgarnia wszystko, brak Polaków w czołówkach klasyfikacji PŚ i TCS
Severin Freund, fot. Julia Bartosz Leja

Peter Prevc jest też wyraźnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (924 pkt) i po zeszłorocznym obejściu się smakiem, tym razem z pewnością będzie chciał sięgnąć po Kryształową Kulę. Na drugim miejscu ze stratą 205 punktów do Słoweńca plasuje się Severin Freund (719 pkt), a trzeci jest Norweg Kenneth Gangnes (595 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który z dorobkiem 127 punktów plasuje się na 21. pozycji. W czołowej trzydziestce znajduje się jeszcze Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów w czołowej trójce znajdują się: Niemcy (2055 pkt), Norwegowie (2013 pkt) i Słoweńcy (1762 pkt). Polacy (470 pkt) od dłuższego czasu zajmują 7. lokatę.