Transport kibiców podczas PŚ w Wiśle – rozkład jazdy pociągów i autobusów

Transport kibiców podczas PŚ w Wiśle – rozkład jazdy pociągów i autobusów

Wisla.Malinka skocznia.view fot.Bartosz.Leja  - Transport kibiców podczas PŚ w Wiśle - rozkład jazdy pociągów i autobusówJuż dziś ruszają zawody Pucharu Świata w Wiśle Malince, które od kilku lata są prawdziwym świętem dla polskich kibiców. W Beskidach pojawili się już najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie. Specjalnie dla fanów, którzy zechcą na żywo ich wspierać, Koleje Śląskie oraz Urząd Miejski z firmą „Wispol” zorganizowali ułatwienia w transporcie. Poniżej szczegóły.

 

Pociągiem na Puchar Świata w Wiśle

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle to co roku prawdziwe święto dla wszystkich fanów tej dyscypliny. Z myślą kibicach, którzy będą chcieli na żywo oglądać sportowe zmagania i wspierać polskich skoczków, Koleje Śląskie przygotowały specjalną ofertę połączeń kolejowych.

Chociaż zawody Pucharu Świata należą już do tradycji skoczni w Wiśle, to tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe – po raz pierwszy sportowe zmagania będą trwały dwa dni – w piątek i sobotę (4-5 marca) odbędą się konkursy indywidualne.  W oba te dni na Puchar Świata będzie można dotrzeć pociągami Kolei Śląskich. – Warto rozważyć taką formę transportu nie tylko ze względu na wygodę, ale także na to, że jadąc z innymi kibicami można już wcześniej poczuć sportowe emocje i dzielić się nimi, tak jak i po swoimi wrażeniami po zawodach. Atutem będzie też to, że między dworcem kolejowym a skocznią zostanie zapewniony dodatkowy transport autobusowy – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Wybierając podróż pociągiem unikniemy np. stania w korkach i szukania miejsca parkingowego – dodaje.

Na piątkową serię skoków będzie można dojechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic o godzinie 16:25 (przyjazd do Wisła-Uzdrowisko o godz. 18:38). Natomiast na podróż powrotną przewoźnik przygotował pociąg specjalny, którego godziny zostały dopasowane do harmonogramu zawodów. Pociąg specjalny wyjedzie z Wisły Uzdrowisko o godz. 23:30 i będzie się zatrzymywał na większości stacji pośrednich aż do Katowic (przyjazd o 1:20). Z kolei w sobotę dogodny dojazd na miejsce będzie możliwy pociągiem z Katowic o godzinie 10:57 (przyjazd do Wisła Uzdrowisko o 13:11), a powrót pociągiem o 19:28 z Wisły-Uzdrowisko (w Katowicach o 21:37).

Marcowa oferta specjalna będzie już szóstą akcją Kolei Śląskich związaną ze skokami narciarskimi w Wiśle. Pierwszy raz przewoźnik wziął udział w tym wydarzeniu w styczniu 2013 roku.  – Dwa konkursy indywidualne to z pewnością gratka dla kibiców skoków. Jesteśmy zgłodniali dobrych występów Polaków w tym sezonie, dlatego tym bardziej będziemy kibicować naszym. Bilety wciąż są w sprzedaży, ale spodziewamy się, że na trybunach zasiądzie komplet widzów. Dla wielu osób dodatkowy transport zorganizowany przez Koleje Śląskie okaże się zapewne zbawiennym rozwiązaniem  – mówi Marek Kaleta, Szef Biura Prasowego Pucharu Świata w Wiśle.

Zgodnie z szacunkami organizatora zawody każdego dnia obejrzy 5500 kibiców. Dodatkowo w centrum Wisły przygotowano Strefę Kibica, gdzie będzie można oglądać transmisję z turnieju na telebimie, a także wziąć udział w konkursach i koncertach.

Autor komunikatu: Michał Wawrzaszek / Rzecznik Prasowy Kolei Śląskich

 

Transport autobusowy podczas Pucharu Świata w Wiśle

Urząd Miejski w Wiśle i Firma “Wispol” organizuje dodatkowy, bezpłatny transport kibiców i dziennikarzy na skocznię im. Adama Małysza i z powrotem podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Autobusy będą kursować na linii Centrum (przystanek koło cukierni „Delicje” i przystanek ul. Olimpijska) – Nowa Osada Skrzyżowanie oraz Nowa Osada Skrzyżowanie (przystanek na drodze z Czarnego) – Centrum (ul. Kolejowa).

Odjazdy dodatkowych autobusów na zawody i z powrotem planowane są co 15 minut z możliwością częstszych odjazdów, stosownie do potrzeb. Autobusy będą odjeżdżać z Centrum 4 marca (piątek) w godz. 16:30 – 20:15 i 5 marca (sobota) w godz. 12:00 – 15:45. Odwózka chętnych kibiców po zawodach nastąpi do 1 godziny od ich zakończenia, w miarę zapewnienia autobusów i przejezdności drogi.

Przewóz osób w ramach dodatkowej, komunikacji odbywać się będzie bezpłatnie na podstawie ważnego biletu wstępu na skoki lub akredytacji medialnej. Autobusy komunikacji regularnej (kursowe) również będą zabierać podróżnych na skoki w ramach wolnych miejsc (bezpłatnie) na podstawie ważnego biletu na skoki lub akredytacji. Po zakończeniu imprezy będzie także możliwość bezpośredniego przejazdu do Ustronia i Cieszyna autobusami oznaczonymi tablicą kierunkową „Cieszyn” za dopłatą od Wisły Centrum według taryfy przewozowej.

W czwartek, 3 marca, czyli w dniu kwalifikacji dla przedstawicieli mediów zostanie przygotowany specjalny autobus pod skocznię, który odjedzie o godzinie 13:45 spod Dworca PKP w centrum Wisły.

Biuro Prasowe Pucharu Świata w Wiśle przewiduje również specjalny transport autobusowy dla dziennikarzy po konkursach indywidualnych w piątek i sobotę (4-5 marca). Pierwszy z nich odjedzie na godzinę przed zamknięciem Biura Prasowego, a drugi tuż po zamknięciu Biura (piątek – godz. 23:00 i 24:00, sobota – godz. 20:00 i 21:00).

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN, Łukasz Bielski / UM Wisła

 
Podziel się:

Dodaj komentarz