„Wokół Skoczni”: Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)
Andreas Wank, fot. Julia Piątkowska

„Wokół Skoczni”: Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)

Wank Andreas WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - "Wokół Skoczni": Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)Najbardziej niecierpliwi kibice rozpoczęli odliczanie do zawodów Letniej Grand Prix. Treningi poszczególnych kadr trwają w najlepsze, nikt nie zapomina o skokach narciarskich. O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w tym czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 
Velta Rune WSC.Falun .2015.podium fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół Skoczni": Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)
Rune Velta, fot. Julia Piątkowska

1. Rune Velta dołączył do grona panów, którzy są już praktycznie nietykalni dla płci pięknej w osobie innej niż… własna narzeczona. Tak, tak, Norweg się zaręczył! Wybranką Velty jest Marthe Breen a sakramentalne „tak” para planuje powiedzieć sobie następnego lata. Rune przyznaje, że narzeczona była dla niego ogromnym wsparciem w trakcie PŚ 2015/2016, kiedy jego forma nadawała się jedynie do startów w Pucharze Kontynentalnym. – Jestem rozczarowany moimi wynikami, ale są dla mnie pouczające. To była zła zima, ale jest już za mną – stwierdził sam zainteresowany. O sytuacji Velty możecie przeczytać TUTAJ.  (nettavisen.no)

 

2. Maciej Kot oraz Piotr Żyła razem z rodziną byli obecni na Zlocie Plejad Subaru. Pasja Maćka Kota do samochodów rajdowych jest znana każdemu kibicowi skoków w Polsce, dlatego też skoczka z Limanowej nie mogło zabraknąć na tego typu wydarzeniu. Prawda, że obaj panowie w towarzystwie tych aut prezentują się naprawdę dobrze? (facebook.com)

Zlot Plejad Subaru:-) pierwszy dzień rywalizacji uważam że zakończył sie dla nas sukcesem:-) (ja + moich trzech pilotów prawie ani raz nie zabłądziliśmy i dojechaliśmy do mety:-P)

Opublikowany przez Piotr Żyła- Official na 27 maja 2016

 

3. Czeskie skoczkinie narciarskie mają za sobą pierwsze letnie zgrupowanie. W obozie przygotowującym do sezonu wzięły udział: Michaela RajnochováVeronika PtáčkováBarbora BlažkováZdenka Pešatová i Jana Mrákotová. Jak widać na załączonym zdjęciu, wszystko poszło zgodnie z planem i panie są zadowolone z przeprowadzonych zajęć. Obóz odbył się w niemieckim Breitenbergu. (facebook.com/CzechLadiesSkiJumpingTeam)

Tak včera nám skončilo první soustředění, které bylo převážně skokanské. Soustředění se uskutečnilo v Německém Breitenbergu bez nějakých velkých komplikací. Doufejme, že letošní sezona bude co nejlepší 🙂

Opublikowany przez Czech Ladies Ski Jumping Team na 29 maja 2016

 
Hayboeck Michael fot.Stefan.Piwowar 300x200 - "Wokół Skoczni": Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)
Michael Hayboeck, fot. Stefan Piwowar

4. Michael Hayboeck poświęca coraz więcej uwagi swojemu hobby, jakim jest golf. Austriak 17 czerwca wziął udział w maratonie golfowym. Zmagania odbyły się niedaleko Linzu. Czy golf i skoki narciarskie mają ze sobą coś wspólnego? Okazuje się, że dla Michaela bardzo wiele. – Jestem zapalonym golfistą. Gra w golfa jest moim zdaniem bardzo dobrym treningiem równowagi, przez to ma wiele podobieństw do skoków – mówi. (tips.at)

 
wank andreas s.piwowar h 300x199 - "Wokół Skoczni": Velta planuje ślub, Hayboeck gra w golfa, Wank przyjmuje nagrody (przegląd informacji)
Andreas Wank, fot. Stefan Piwowar

5.  Andreas Wank został dwukrotnie nagrodzony. W związku z okrągłym, pięćdziesiątym jubileuszem klubu narciarskiego SC Hinterzarten, skoczek otrzymał z rąk prezesa Złotą Odznakę. Włodarze klubu podkreślili, że na renomę jednego z najbardziej znanych klubów narciarskich Wank zapracował świetnymi wynikami w skokach narciarskich, m.in. zdobywając drużynowy złoty medal na IO w Soczi. – To wielka przyjemność mieć tak świetnego skoczka w gronie przedstawicieli naszego klubu – podkreślał burmistrz Hinterzarten, Klaus-Michael Tatsch. Warto wspomnieć, że Hinterzarten będzie areną zmagań najlepszych skoczków w czasie Letniego Grand Prix. Wank został też doceniony przez miejscowe władze Breisgau – Hochschwarzwald – otrzymał nagrodę dla najlepszego sportowca. Tym samym znalazł się w gronie 326 sportowców reprezentujących 20 dyscyplin sportowych. (badische-zeitung.de)

 

6. Norwegowie nie próżnują w czasie przygotowań do nadchodzącego sezonu letniego i zimowego.  Po treningach imitacji lotu na specjalnych wysięgnikach przyszedł czas na trening równowagi. Patrząc na załączony film, trudno nie zauważyć, że łatwo nie było. A czy się opłaciło, dowiemy się już za kilka miesięcy. Spójrzcie, jakim ćwiczeniom zostali poddani reprezentanci Norwegii.  (instagram.com/stoaxn)

 
 

Training stability with Andi Winkler at EMPOWER #hopplandslaget #konicaminoltanorge #adidas #rikstv #omv

Film zamieszczony przez użytkownika Alexander Stöckl (@stoaxn)

 
 

7. Tomisław Tajner, Artur Kukuła i Jakub Jurosz biorą udział w lokalnych rozgrywkach amatorów w piłkę nożną w Wiśle. Liga „szóstek” o Puchar Burmistrza Miasta Wisła trwa w najlepsze, a ostatnia seria meczów pierwszej rundy rozegrana została w miniony weekend. Więcej o Lidze 6 można przeczytać TUTAJ. Rozgrywki ruszyły 6 maja. (wisla.pl)

 

8. Skoczkowie i skoczkinie z Wisły otrzymali specjalne stypendia sportowe oraz nagrody. Rada Miasta Wisły podczas posiedzenia pod koniec maja za wysokie osiągnięcia w sporcie w 2015 roku uhonorowała nagrodami przedstawicieli między innymi narciarstwa klasycznego. Wśród nagrodzonych znalazł się Artur Kukuła (stypendium) a statuetki z wyróżnieniem otrzymali między innymi: Tymoteusz Cienciała, Paulina Cieślar, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Jakub Jurosz, Łukasz Podżorski oraz Paweł Wąsek. (facebook.com/TymekCienciała / wisla.pl)

Opublikowany przez 4 letni skoczek Tymek Cienciała – Mymcio na 25 maja 2016

 

9. Słoweniec Jernej Damjan, został fanem marki Volkswagen. Podczas minionego weekendu skoczek testował nowe dziecko stajni VW – Tiguana. Wrażenia z jazdy są niezwykle pozytywne, o czym informuje na swoim Instagramie. – Muszę przyznać, że nie byłem fanem Volkswagena, ale ten samochód zmienił moje zdanie. Świetnie wygląda i doskonale się nim jeździ. Nie przeszkadzałoby mi, gdybym miał go w swoim garażu. Dobra robota VW! – komentował Słoweniec. 

 

10. Dwaj najbardziej rozpoznawali skoczkowie reprezentujący barwy swojego sponsora, firmy Milka, Andreas Wellinger i Martin Schmitt, wzięli udział w festiwalu czekolady. Dziewiąty fioletowy festiwal czekolady Milka odbył się w Lörrach, okazja była „okrągła”, ponieważ marka liczy sobie już 115 lat. Nie zabrakło zabaw dla najmłodszych, a pojawienie się Wellingera i Schmitta było okazją do zdobycia autografów i zrobienia wspólnego zdjęcia. (badische-zeitung.de / instagram.com/AndreasWellinger)

 

Hat Spaß gemacht mit euch! #milkaschokofest

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @andreaswellinger

 
 

zebrała Paulina Jarmolik

 
Podziel się:

Dodaj komentarz