LPK Wisła: Bresadola w drodze po pierwszy triumf, Ziobro powalczy o podium!

LPK Wisła: Bresadola w drodze po pierwszy triumf, Ziobro powalczy o podium!

Bresadola Davide Wisla.trening.2016 fot.Bartosz.Leja  - LPK Wisła: Bresadola w drodze po pierwszy triumf, Ziobro powalczy o podium!Po znakomitej serii próbnej w wykonaniu najmocniejszych podopiecznych Łukasza Kruczka, w pierwszej serii konkursowej w Wiśle na prowadzeniu znajduje się Davide Bresadola, który zmierza po swój pierwszy trumf w Pucharze Kontynentalnym w karierze. Podium jest także w zasięgu najwyżej sklasyfikowanego Polaka – Jana Ziobry.

 

Cała pierwsza seria konkursowa została rozegrana z belki najazdowej nr 18. Zdecydowanym liderem po pierwszej serii konkursowej jest Włoch Davide Bresadola (129,5 m), który jak dotąd nie był jeszcze na podium cyklu LPK. Na drugiej pozycji plasuje się najmłodszy z braci Prevców – Domen (126,5 m), który do reprezentanta Italii traci 5,9 punktu. Czołową trójkę uzupełnia Norweg Halvor Egner Granerud (126,0 m).

Ziobro Jan Memorial.Szczyrk.2016 fot.Bartosz.Leja  300x200 - LPK Wisła: Bresadola w drodze po pierwszy triumf, Ziobro powalczy o podium!
Jan Ziobro, fot. Bartosz Leja

Czwartą lokatę współdzielą: najwyżej sklasyfikowany Polak, Jan Ziobro (126,5 m) oraz kolejny ze Słoweńców, Rok Justin (126,0 m). W najlepszej szóstce zmieścił się ponadto kolejny podopieczny trenera Kruczka, Sebastian Colloredo (126,0 m).

Do serii finałowej, obok Ziobry, awansowało jeszcze czterech biało-czerwonych. Bartłomiej Kłusek jest 12. (122,5 m), Aleksander Zniszczoł 16. (122,5 m), Stanisław Biela 20. (123,0 m), a Krzysztof Miętus 26. (116,0 m). Niestety poza trzydziestką premiowaną awansem do drugiej rundy znalazła się pozostała polska ósemka – Bartosz Czyż (32. miejsce), Dominik Kastelik (35.), Paweł Wąsek (36.), Przemysław Kantyka (41.), Andrzej Stękała (43.), Artur Kukuła (48.), Tomasz Pilch (49.) oraz Dawid Jarząbek (50.).

Finałowa seria konkursowa rozpocznie się już o godz. 18:00.

 

Pełne wyniki pierwszej serii:

 
zawodnik
kraj
belka
odległość
punkty
status
1
Davide Bresadola
ITA
18
129,5 m
139.1
Q
2
Domen Prevc
SLO
18
126,5 m
133.2
Q
3
Halvor Egner Granerud
NOR
18
126,0 m
132.7
Q
4
Jan Ziobro
POL
18
126,5 m
131.1
Q
 
Rok Justin
SLO
18
126,0 m
131.1
Q
6
Sebastian Colloredo
ITA
18
126,0 m
130.0
Q
7
Jakub Janda
CZE
18
122,5 m
125.8
Q
 
Markus Eisenbichler
GER
18
123,5 m
125.8
Q
9
Daniel Huber
AUT
18
125,0 m
125.6
Q
10
Alex Insam
ITA
18
123,5 m
125.3
Q
11
Tom Hilde
NOR
18
122,5 m
124.8
Q
12
Bartłomiej Kłusek
POL
18
122,5 m
124.5
Q
13
Fredrik Bjerkeengen
NOR
18
123,0 m
123.8
Q
14
Yuken Iwasa
JPN
18
121,5 m
123.4
Q
15
Tilen Bartol
SLO
18
122,0 m
121.7
Q
16
Aleksander Zniszczoł
POL
18
122,5 m
121.5
Q
17
Aljaz Osterc
SLO
18
121,5 m
121.2
Q
18
Michael Glasder
USA
18
122,5 m
120.7
Q
19
Robert Johansson
NOR
18
120,0 m
118.6
Q
20
Stanisław Biela
POL
18
123,0 m
117.9
Q
21
Felix Hoffmann
GER
18
120,0 m
117.1
Q
22
Tomaz Naglic
SLO
18
120,0 m
116.1
Q
23
Mikhail Maksimochkin
RUS
18
123,0 m
116.0
Q
 
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
18
118,5 m
114.9
Q
25
Thomas Hofer
AUT
18
121,5 m
116.0
Q
26
Krzysztof Miętus
POL
18
116,0 m
113.0
Q
27
Constantin Schmid
GER
18
116,5 m
111.6
Q
28
Simon Greiderer
AUT
18
117,0 m
110.5
Q
29
Tim Fuchs
GER
18
116,5 m
109.6
Q
30
Federico Cecon
ITA
18
116,0 m
109.2
Q
31
Stefan Huber
AUT
18
115,0 m
109.0
NQ
32
Bartosz Czyż
POL
18
117,0 m
108.7
NQ
 
Janni Reisenauer
AUT
18
115,0 m
108.7
NQ
34
Martin Hamann
GER
18
114,0 m
107.0
NQ
35
Dominik Kastelik
POL
18
116,5 m
106.4
NQ
36
Paweł Wąsek
POL
18
116,5 m
106.0
NQ
37
Viktor Polasek
CZE
18
112,0 m
105.0
NQ
38
Ernest Prislic
SLO
18
113,5 m
104.8
NQ
39
Marat Zhaparov
KAZ
18
114,5 m
104.7
NQ
40
Elias Tollinger
AUT
18
115,5 m
104.0
NQ
41
Przemysław Kantyka
POL
18
113,0 m
103.8
NQ
42
Vitaliy Kalinichenko
UKR
18
112,0 m
100.0
NQ
43
Andrzej Stękała
POL
18
113,0 m
99.9
NQ
44
Alexey Romashov
RUS
18
113,5 m
97.5
NQ
45
Vladislav Boyarintsev
RUS
18
109,5 m
97.2
NQ
46
Daniele Varesco
ITA
18
110,0 m
97.2
NQ
47
Are Sumstad
NOR
18
110,5 m
96.4
NQ
48
Artur Kukuła
POL
18
111,0 m
95.1
NQ
49
Tomasz Pilch
POL
18
111,0 m
93.8
NQ
50
Dawid Jarząbek
POL
18
110,0 m
90.2
NQ
 
Sergey Tkachenko
KAZ
18
108,0 m
90.2
NQ
52
Yevhen Marusiak
UKR
18
106,5 m
87.1
NQ
53
Joshua Maurer
CAN
18
104,5 m
84.8
NQ
54
Riki Kurita
JPN
18
103,0 m
79.9
NQ
55
Stepan Pasichnyk
UKR
18
99,5 m
73.7
NQ
56
Konstantin Sokolenko
KAZ
18
94,5 m
69.4
NQ
57
Filip Sakala
CZE
18
91,0 m
54.0
NQ
DSQ
Julian Hahn
GER
18
118,0 m
NQ
DSQ
Cestmiir Kozisek
CZE
18
114,5 m
NQ
 

informacja własna

 
Podziel się: