You are currently viewing Zmarł Stanisław Trebunia Tutka, były trener Kamila Stocha

Zmarł Stanisław Trebunia Tutka, były trener Kamila Stocha

Smutna informacja dotarła do nas w piątkowy wieczór z Podhala. Zmarł były trener klubowy reprezentanta Polski, Kamila Stocha. Stanisław Trebunia Tutka kierował sportowym rozwojem przyszłego dwukrotnego mistrza olimpijskiego w latach 2001-2009. W dużym stopniu to właśnie szkoleniowiec klubu LKS Poroniec Poronin przyczynił się do sportowego sukcesu Stocha.

 

Stanisław Trebunia Tutka od lat był związany z podhalańskim sportem. Jeszcze jako zawodnik zajmował się wieloma dyscyplinami sportu, w tym narciarstwem oraz piłką nożną. W swoim dorobku miał medale mistrzostw Polski juniorów, a także seniorski tytuł mistrzowski w kombinacji norweskiej. Później został powołany do kadry na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1968 roku w Grenoble. Ostatecznie jednak na tę wielką imprezę nie pojechał.

W 1971 roku rozpoczął karierę trenerską – zajął się szkoleniem zarówno narciarzy, jak i piłkarzy. Mieszkając w Białym Dunajcu, utworzył lokalny klub Biali Biały Dunajec, natomiast w latach 2001-2009 pełnił funkcję trenera w klubie LKS Poroniec Poronin. Tam pod jego skrzydłami sportowo rozwijał się Kamil Stoch – późniejszy mistrz świata (Predazzo 2013), dwukrotny mistrz olimpijski (Soczi 2014) i zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2013/2014.

 

źródło: 24tp.pl

 
Podziel się:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Lesniak

    Jesteś WIELKI

Dodaj komentarz