EYOF Erzurum: Słoweńcy zdominowali oficjalne treningi
Nika Kriznar, fot. Frederik Clasen

EYOF Erzurum: Słoweńcy zdominowali oficjalne treningi

IMG 9998 - EYOF Erzurum: Słoweńcy zdominowali oficjalne treningiSkoczkinie i skoczkowie rywalizujący w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w tureckim Erzurum mają już za sobą oficjalne treningi poprzedzające indywidualne zmagania na normalnym obiekcie Kiremitliktepe (K-98 / HS-109). W każdej z rund brylowali Słoweńcy: Nika Kriznar, Katra Komar oraz Timi Zajc.

 

Zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie mieli trzy okazje do przetestowania normalnej skoczni w Erzurum. Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepsze próby prezentował Słoweniec Timi Zajc (113,0 / 102,5 / 106,0 m), który dodatkowo w pierwszej rundzie o metr pobił dotychczasowy rekord obiektu należący do Klemensa Murańki. W ścisłej czołówce poszczególnych serii treningowych plasowali się ponadto Francuzi, Jonathan Learoyd i Mathis Contamine, a także kolejny ze Słoweńców, Tomi Jovan.

W żeńskim gronie dwie serie treningowe padły łupem Słowenki Niki Kriznar (105,5 / 102,5 m), a w jednej najlepsza okazała się jej koleżanka z drużyny, Katra Komar (96,5 m). Ponadto w czołowej trójce meldowały się: Jerneja Brecl (Słowenia) oraz Romane Dieu (Francja).

Już we wtorkowe przedpołudnie (o godz. 9:00) o indywidualne medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy powalczą skoczkinie, a o godz. 12:00 do wali wyruszą skoczkowie. Polacy w Turcji nie startują.

 

Skrócone wyniki pierwszego treningu mężczyzn:

 
zawodnik
kraj
belka
skok I
punkty
1
Timi Zajc
SLO
23
113,0 m
98.1
2
Jonathan Learoyd
FRA
24
105,5 m
81.8
3
Mathis Contamine
FRA
24
104,5 m
78.5
4
Muhammed Ali Bedir
TUR
23
99,0 m
70.2
5
Tomi Jovan
SLO
23
97,0 m
66.0
6
Alessandro Batby
FRA
24
94,0 m
64.3
7
Alexandr Marchukov
RUS
23
88,5 m
64.0
8
Mihnea Alexandru Spulber
ROU
24
92,5 m
63.9
9
Lovro Vodusek
SLO
23
93,5 m
61.2
10
Markus Virrantalo
FIN
24
95,5 m
61.0

Skrócone wyniki drugiego treningu mężczyzn:

 
zawodnik
kraj
belka
skok II
punkty
1
Timi Zajc
SLO
22
102,5 m
86.7
2
Tomi Jovan
SLO
22
97,0 m
73.8
3
Jonathan Learoyd
FRA
22
102,0 m
70.0
4
Mathis Contamine
FRA
22
99,0 m
68.4
5
Lovro Vodusek
SLO
22
94,5 m
66.2
6
Ilja Baskakov
RUS
22
96,5 m
65.9
7
Muhammed Ali Bedir
TUR
22
97,0 m
64.4
8
Alexandr Marchukov
RUS
22
95,0 m
62.2
9
Artem Yudin
RUS
22
92,5 m
60.7
10
Bernard Dobre
SLO
22
91,5 m
58.0

Skrócone wyniki trzeciego treningu mężczyzn:

 
zawodnik
kraj
belka
skok III
punkty
1
Timi Zajc
SLO
22
106,0 m
90.6
2
Mathis Contamine
FRA
24
104,5 m
86.3
3
Jonathan Learoyd
FRA
24
104,0 m
80.7
4
Lovro Vodusek
SLO
22
93,0 m
74.7
5
Mihnea Alexandru Spulber
ROU
24
94,0 m
66.9
6
Tomi Jovan
SLO
22
90,0 m
65.0
7
Markus Virrantalo
FIN
24
94,5 m
64.5
8
Alexandr Marchukov
RUS
24
97,0 m
63.6
9
Ilja Baskakov
RUS
24
97,5 m
62.4
 
Bernard Dobre
SLO
22
89,0 m
62.4

Pełne wyniki treningów mężczyzn >>>

 

Skrócone wyniki pierwszego treningu kobiet:

 
zawodniczka
kraj
belka
skok I
punkty
1
Nika Kriznar
SLO
28
105,5 m
82.9
2
Katra Komar
SLO
28
98,5 m
65.2
3
Jerneja Brecl
SLO
28
87,5 m
52.5
4
Romane Dieu
FRA
28
82,0 m
39.7
5
Andreea Diana Trambitas
ROU
28
79,0 m
35.9
6
Liia Makhinia
RUS
28
73,0 m
26.4
7
Kaja Urbanija Coz
SLO
28
72,5 m
22.3
8
Lidiia Iakovleva
RUS
28
68,5 m
18.5
9
Simona Weinlichova
CZE
28
73,0 m
17.8
10
Aleksandra Barantceva
RUS
28
65,5 m
11.3

Skrócone wyniki drugiego treningu kobiet:

 
zawodniczka
kraj
belka
skok II
punkty
1
Nika Kriznar
SLO
26
102,5 m
76.4
2
Katra Komar
SLO
26
91,5 m
57.5
3
Romane Dieu
FRA
26
93,0 m
53.0
4
Jerneja Brecl
SLO
26
88,0 m
43.5
5
Lidiia Iakovleva
RUS
26
79,0 m
27.8
6
Aleksandra Barantceva
RUS
26
77,5 m
24.2
7
Andreea Diana Trambitas
ROU
26
67,5 m
14.2
8
Simona Weinlichova
CZE
26
63,0 m
12.4
9
Liia Makhinia
RUS
26
70,0 m
11.7
10
Carina Alexandra Militaru
ROU
26
72,0 m
11.3

Skrócone wyniki trzeciego treningu kobiet:

 
zawodniczka
kraj
belka
skok III
punkty
1
Katra Komar
SLO
27
96,5 m
71.0
2
Jerneja Brecl
SLO
27
96,0 m
67.2
3
Nika Kriznar
SLO
27
94,0 m
64.1
4
Romane Dieu
FRA
27
90,5 m
60.7
5
Lidiia Iakovleva
RUS
27
80,0 m
39.5
6
Aleksandra Barantceva
RUS
27
77,0 m
32.6
7
Liia Makhinia
RUS
27
72,5 m
30.2
8
Andreea Diana Trambitas
ROU
27
76,0 m
27.9
9
Carina Alexandra Militaru
ROU
27
71,5 m
24.9
10
Kaja Urbanija Coz
SLO
27
68,0 m
17.7

 Pełne wyniki treningów kobiet >>>

 

informacja własna

 
Podziel się: