Polscy skoczkowie nie zwalniają tempa i w Bischofshofen walczą o dublet zarówno w konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej 66. Turnieju Czterech Skoczni! Liderem na półmetku zmagań jest znakomicie skaczący Kamil Stoch, a tuż za nim plasuje się Dawid Kubacki, który odrobił większość punktów do trzeciego w generalce, Junshiro Kobayashiego.
W pierwszej serii konkursowej na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS-140) jury dość zachowawczo ustawiło belkę startową na platformie numer 10. Zawodnicy tymczasem musieli zmagać się z wyraźnymi podmuchami w plecy. Mimo tego po raz kolejny na czele stawki plasuje się Kamil Stoch, który przy wietrze 0,25 m/s z tyłu skoczni poszybował 132,5 metra. Tuż za liderem Turnieju Czterech Skoczni znajduje się Dawid Kubacki, który dzięki osiągnięciu 132 metrów znacznie zniwelował stratę do trzeciego skoczka turniejowej generalki, Japończyka Junshiro Kobayashiego, do którego obecnie traci zaledwie 3,6 punktu. Tym samym drugi rok z rzędu możliwe jest to, że na końcowym podium prestiżowych niemiecko-austriackich zawodów znajdzie się dwóch Polaków (rok temu byli to Stoch i Piotr Żyła). Czołową trójkę pierwszej rundy uzupełnia dobrze dysponowany przed własną publicznością Austriak Stefan Kraft (130,5 m).
W biało-czerwonym gronie awans do serii finałowej wywalczyli ponadto: Stefan Hula (123,5 m / 17. miejsce), który pokonał Włocha Alexa Insama oraz Piotr Żyła (121,0 m / 26. miejsce), który mimo mocniejszego rywala (Słoweniec Timi Zajc skoczył 126 metrów) zdołał znaleźć się w gronie pięciu „szczęśliwych przegranych”.’
Niestety słabsi od swoich konkurentów w pojedynkach KO okazali się: Tomasz Pilch (116,5 m / 34. miejsce), Maciej Kot (113,5 m / 41. miejsce) oraz Jakub Wolny (97,5 m / 50. miejsce). Od biało-czerwonych lepsi byli kolejno: Niemiec Markus Eisenbichler, Japończyk Junshiro Kobayashi oraz Norweg Anders Fannemel.
Początek finałowej serii konkursowej jest zaplanowany na godz. 18:13. Telewizyjną transmisję przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>
Wyniki pierwszej serii:
zawodnik | kraj | belka | wiatr | skok I | punkty | status | |
1 | Kamil Stoch | POL | 10 | -0,25 | 132,5 m | 133.8 | Q |
2 | Dawid Kubacki | POL | 10 | -0,19 | 132,0 m | 131.3 | Q |
3 | Stefan Kraft | AUT | 10 | -0,35 | 130,5 m | 130.4 | Q |
4 | Anders Fannemel | NOR | 10 | -0,51 | 130,0 m | 128.8 | Q |
5 | Andreas Stjernen | NOR | 10 | -0,33 | 129,5 m | 125.8 | Q |
6 | Andreas Wellinger | GER | 10 | -0,31 | 129,0 m | 125.7 | Q |
7 | Peter Prevc | SLO | 10 | -0,5 | 127,5 m | 124.7 | Q |
8 | Robert Johansson | NOR | 10 | -0,52 | 127,0 m | 123.5 | Q |
9 | Markus Eisenbichler | GER | 10 | -0,37 | 126,5 m | 120.9 | Q |
10 | Junshiro Kobayashi | JPN | 10 | -0,24 | 126,5 m | 118.9 | Q |
11 | Constantin Schmid | GER | 10 | -0,1 | 126,5 m | 117.8 | Q |
Karl Geiger | GER | 10 | -0,02 | 127,0 m | 117.8 | Q | |
13 | Daniel Andre Tande | NOR | 10 | -0,42 | 124,5 m | 116.9 | Q |
14 | Timi Zajc | SLO | 10 | -0,12 | 126,0 m | 116.2 | Q |
15 | Michael Hayboeck | AUT | 10 | -0,28 | 124,5 m | 115.8 | Q |
16 | Johann Andre Forfang | NOR | 10 | -0,28 | 125,0 m | 115.7 | Q |
17 | Stefan Hula | POL | 10 | -0,33 | 123,5 m | 113.5 | Q |
18 | Jernej Damjan | SLO | 10 | -0,48 | 122,5 m | 112.9 | Q |
19 | Anze Semenic (LL) | SLO | 10 | -0,07 | 124,5 m | 112.4 | Q |
20 | Stephan Leyhe | GER | 10 | -0,04 | 124,5 m | 112.1 | Q |
21 | Simon Ammann | SUI | 10 | -0,19 | 122,5 m | 108.2 | Q |
22 | Domen Prevc (LL) | SLO | 10 | -0,21 | 122,5 m | 107.4 | Q |
23 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 10 | -0,42 | 120,0 m | 106.8 | Q |
24 | Manuel Poppinger (LL) | AUT | 10 | -0,23 | 121,0 m | 106.4 | Q |
Manuel Fettner | AUT | 10 | -0,35 | 120,5 m | 106.4 | Q | |
26 | Piotr Żyła (LL) | POL | 10 | -0,12 | 121,0 m | 105.2 | Q |
Kevin Bickner | USA | 10 | -0,29 | 120,5 m | 105.2 | Q | |
28 | Killian Peier (LL) | SUI | 10 | -0,29 | 119,5 m | 104.4 | Q |
29 | Ziga Jelar | SLO | 10 | -0,37 | 117,5 m | 101.2 | Q |
30 | Sebastian Colloredo | ITA | 10 | -0,26 | 114,5 m | 93.5 | Q |
31 | Clemens Aigner | AUT | 10 | -0,3 | 119,0 m | 103.6 | NQ |
32 | Halvor Egner Granerud | NOR | 10 | -0,37 | 119,0 m | 103.4 | NQ |
33 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 10 | -0,36 | 118,0 m | 102.5 | NQ |
34 | Tomasz Pilch | POL | 10 | -0,35 | 116,5 m | 98.7 | NQ |
35 | Taku Takeuchi | JPN | 10 | -0,41 | 116,0 m | 97.9 | NQ |
36 | Denis Kornilov | RUS | 10 | -0,27 | 115,0 m | 94.6 | NQ |
37 | Alex Insam | ITA | 10 | -0,38 | 114,0 m | 93.5 | NQ |
38 | Pius Paschke | GER | 10 | -0,26 | 114,5 m | 93.0 | NQ |
39 | Cestmir Kozisek | CZE | 10 | -0,38 | 113,5 m | 91.1 | NQ |
Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 10 | -0,28 | 113,0 m | 91.1 | NQ | |
41 | Maciej Kot | POL | 10 | -0,18 | 113,5 m | 90.3 | NQ |
42 | Markus Schiffner | AUT | 10 | -0,48 | 109,5 m | 85.5 | NQ |
43 | Kento Sakuyama | JPN | 10 | -0,11 | 111,5 m | 85.4 | NQ |
44 | Clemens Leitner | AUT | 10 | -0,29 | 110,5 m | 85.2 | NQ |
45 | Elias Tollinger | AUT | 10 | -0,3 | 110,0 m | 84.9 | NQ |
46 | Dimitry Vassiliev | RUS | 10 | -0,44 | 102,5 m | 69.0 | NQ |
47 | Daniel Huber | AUT | 10 | -0,13 | 102,0 m | 66.6 | NQ |
48 | Noriaki Kasai | JPN | 10 | -0,37 | 97,5 m | 61.2 | NQ |
49 | Alexey Romashov | RUS | 10 | -0,08 | 99,5 m | 61.0 | NQ |
50 | Jakub Wolny | POL | 10 | -0,55 | 97,5 m | 58.7 | NQ |
informacja własna